RUÇI NË ASAMBLENË E PS: JEMI BËRË SI DELJA E ZEZË! KA 2-3 VJET QË VIJMË VËRDALLË

Kreu i kuvendit Gramoz Ruçi, njëherazi një nga socialistët më të vjetër e më me peshë në PS, ka mbajtur një fjalim të fortë në mbledhjen pa kamera të Konferencës së Kryetarëve që është zhvilluar më datë 20 qershor. Ruçi ka shprehur zhgënjim përballë faktit që në vend nuk janë ngritur ende organet e drejtësisë […]

Vazhdo të lexosh

9-0 për Dukë edhe në Komitetin Ekzekutiv, i cili mund të quhet qeveria e futbollit.

Gara për zgjedhjen e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit nuk ishte vetëm një ngjarje sportive. Futbolli është sporti më i ndjekur në Shqipëri dhe e vetmja fushë ku, me të mirat dhe të këqijat, na ka bërë të ndihemi europian. Si e tillë, gara për “qeverinë e futbollit” nuk ishte vetëm një betejë presidentësh […]

Vazhdo të lexosh

Kandidati i tretë për President të FSHF-së nuk voton veten e tij.

Pas raundit të parë, menjëherë Asambleja ka nisur votimi për për zgjedhjen e kreut të ri të FSHF-së. Tashmë për të zgjedhur presidentin mjafton shumica e thjeshtë (50%+1) vota. Nisur nga rezultati i votimit të parë, fituesi pothuajse dihet pasi Armand Duka është në avantazh të thellë. Çfarë nodhi raundin e parë: Armand Duka, presidenti […]

Vazhdo të lexosh

Asambleja Zgjedhore e FSHF-së i heq të drejtën e votës klubit të…

Asambleja Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Futbollit ka nisur me befasi pasi i ka hequr të drejtën e votës klubit Bilisht Sporti. Do të mungojë Bilisht Sporti, pasi ka çuar me vonesë dokumentacionin. Klubet propozuan emrat e tyre, që në shumë raste u ndërruan rrugës, derisa komisioni i mandateve dha aprovimin për përfaqësuesit e 65 […]

Vazhdo të lexosh

Shakohoxha: Fino, president i FSHF-së, si të ishte Taulant Balla drejtor teatri

Komentatori sportiv, Dritan Shakohoxha, tha gjatë emisionit “Zona e Lirë” në TV Klan, se kandidati Bashkim Fino nuk është një alternativë e mirë për presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit. “Asnjëherë nuk do të ketë mirë nëse politika ndërhyn në sport, në futboll. Përveç kësaj, Fino nuk është se ka ndonjë dinjeni të madhe mbi […]

Vazhdo të lexosh

Nga Adriatik Riza Dosti/ Fino- larg duart nga futbolli shqiptar.

Bashkim Finon e kam njohur nga afer e personalisht vetem ne ate kohe kur erdhi i propozuar e i rekomanduar nga nje zot e di se prej kujt….. si Kryeminister i Qeverise se Stabilitetit ne vitin e mbrapshte shqiptar 1997.. Si per koincidence te fatit e te historise sone …erdhi nga Gjirokastra [andej nga na […]

Vazhdo të lexosh

Ish-sulmuesi i Kombëtares/ Një xhuxhmaxhuxh politik do të kapë futbollin

Ish-sulmuesi i Kombëtares dhe i Vllaznisë, Roland Luçi, ka qenë tepër kritik sa i përket kandidimit të Bashkim Finos. Ai e quan ndërhyrje në futboll këtë dhe nëpërmjet një statusi në “Facebook”, ka sqaruar se si Fino përfundoi kandidat për kreun e federatës. Ja statusi i tij i plotë: “FSHF dhe testi edvinist Gazi mashtroi […]

Vazhdo të lexosh