FSHF-ja përjashton përgjithmonë 8 tifozë të Tiranës. Ja emrat

Komisioni i Disiplinës mori vendime për ndëshkimin e dy klubeve të kryeqytetit, Tirana dhe Partizani për kaosin dhe rrëmujën e krijuar në derbin e së dielës. Disiplina vendosi mbylljen e sektorit G3 të stadiumit ‘’Selman Stërmasi’’, ku vendoset grupi ‘’Capital Crew’’ i ultrasve të Tiranës. Organi i drejtësisë së FSHS-së u ndalon përgjithmonë 8 tifozëve […]

Vazhdo të lexosh

Paralajmërim i UEFA-s/ Jo politika në FSHF!

-Drejtor i komunikimit në Federatën Europiane të Futbollit: Nuk do të tolerojmë asnjë ndërhyrë politike në garën për kreun e futbollit shqiptar. Gara për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit Shqiptar është në momentet kur kandidatët po “mprehin shpatat” për betejën që zhvillohet më 7 shkurt. Në garë është kreu aktual i FSHF, Armando Duka […]

Vazhdo të lexosh

Dalin në shitje biletat për Shqipëri-Itali

Shqipëria me 9 tetor do të pres në Shkodër në stadiumin “Loro Boriçi” Kombëtaren e Italisë. Shitja fillimisht do të bëhet online në faqen zyrtare të FSHF-së në internet dhe pastaj do të fillojë dhe shitja në teren. Ja dhe njoftimi i plotë FSHF-së: “Federata Shqiptare e Futbollit njofton të gjithë të interesuarit se ka […]

Vazhdo të lexosh