FiFA dënon Federatën e Futbollit të Serbisë me 160 mijë franga zvicerane

FIFA ka dënuar Federatën e Futbollit të Serbisë me 160 mijë franga zvicerane, për shkak të incidenteve të simpatizuesve të saj në ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Botëror, të zhvilluara muajin e kaluar. FIFA tha se “mbishkrimet politike dhe diskriminuese” janë paraqitur në ndeshjet me Austrinë dhe me Gjeorgjinë, në terrenin vendës. Ky dënim u bë […]

Vazhdo të lexosh

PD dënon shkarkimin nga puna për shkak të një statusi në Facebook të dy gazetarëve Shkodranë

Partia Demokratike denon shkarkimin nga puna të gazetarëve Simon Shkreli dhe Eliona Shkreli, nga pronari i televionit Channel 1 në Shkodër, Agron Cela, që është deputeti i Ilir Metës dhe një prej oligarkëve të mazhorancës, për shkak të një statusi në Facebook të gazetarit ku ai shprehte pakënaqësinë për zgjedhjen e Metës president. Kjo është […]

Vazhdo të lexosh

Rusia shpall fajtor liderin e opozitës dhe e arreston

  Aleksey Navalny u arrestua menjëherë pas mbërritjes në një protestë anti-korrupsionit në qendër të Moskës të dielën. Ai u akuzua për shkeljen e një ligji mbi tubimet publike dhe u përball me gjobë dhe ndalime administrative. Policia e Moskës ka konfirmuar zyrtarisht se ka arrestuar rreth 500 demonstrues. Dhjetëra persona janë arrestuar anembanë Rusisë […]

Vazhdo të lexosh