I hoqi kandidatët e tepërt, reagon PD: Vendimi i KQZ i paligjshëm, i diktuar nga interesat politike të maxhorancës

17 Mars, 2021 | 23:20  Partia Demokratike reagon pas vendimit të KQZ për t’i hequr disa kandidatë nga listat e 25 prillit kësaj force politike, pasi kishte çuar më shumë nga sa e lejon ligji, përkatësisht 222 nga 153 që lejohet. Në deklaratë PD thekson se vendimi i KQZ është i padrejtë dhe i paligjshëm, […]

Vazhdo të lexosh

A është e mundur që Partia Demokratike të rrëzoj qeverinë e Kryeministrit Edi Rama dhe të fitojë besimin e shqiptarve?

Nga Erl Kodra. Djathtas dhe Drejt, alternativa e Partisë Demokratike për të shpëtuar vendin A është e mundur që Partia Demokratike të rrëzoj qeverinë e Kryeministrit Edi Rama dhe të fitojë besimin e shqiptarve? Unë them se po, mundet. Por, për të arritur këtë objektiv, ajo më parë duhet të fitojë mbështetjen e madhe të […]

Vazhdo të lexosh

Nga Erl Kodra/ Anti-establishment Cikli “Partia Demokratike, e mira dhe e keqja”

Nga Erl Kodra. Kur Partia Demokratike filloi betejën frontale me krimin e organizuar të veshur me kostum deputeti, pas zgjedhjeve të 2013-tës, shumëkush brenda dhe jashtë Shqipërisë mbeti i habitur nga artikulimi i fortë që bënin deputetët e opozitës në Parlament dhe nga Selia e Partisë Demokratike. Ndërkohë Edi Rama tallej, qeshte dhe kërcënonte me […]

Vazhdo të lexosh

Partia Demokratike themelon degën e saj në Texas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Keqqeverisja prej 5 vitesh është kthyer në një barrë të rendë për shqiptarët e thjeshtë,teksa Kryeministri Edi Rama si idhulli i tij Erdogan, synon asgjësimin e opozitës, largimin e shqiptarëve nga atdheu dhe kthimin e Shqipërisë në një pashallëk lokal. Ky skenar ogurzi duhet të shqetësojë çdo shqiptar kudo që jeton, pasi Shqipëria është e […]

Vazhdo të lexosh

Partia Demokratike dënon me forcë aktin kriminal të vendosjes së lendës shpërthyese në banesën e kryebashkiakut të Matit

Partia Demokratike me anë të një deklarate për shtyp, dënon me forcë aktin kriminal të vendosjes së lendës shpërthyese në banesën e kryebashkiakut të Matit, Nezir Rizvani. “Partia Demokratike shpresh shqetësimin për rastet e përsëritura të kërcënimeve dhe akteve kriminale ndaj të zgjedhurve të Partisë Demokratike”, lexohet në deklaratën e PD-së. “Ne i kërkojmë me […]

Vazhdo të lexosh

Nga Përparim Peposhi/ Motorrët e ndezur duhet të punojnë nonstop, ditë e natë deri më 25 Qershor ! Shoqëria e ndjen nevojën e ndryshimit.

  Shoqeria shqiptare po e ndjen nevojen e ndryshimeve. Protestat dhe çadra e lirise ishin faktoret dominues. Drejtuesit e PD-se ne qender si dhe ne baze jane teper te motivuar per te percuar ndryshimet rrenjesore qe do vijne nen drejtimin e liderit te PD. Motoret e fushates jane ndezur me nje start te shpejte e […]

Vazhdo të lexosh

PD dënon shkarkimin nga puna për shkak të një statusi në Facebook të dy gazetarëve Shkodranë

Partia Demokratike denon shkarkimin nga puna të gazetarëve Simon Shkreli dhe Eliona Shkreli, nga pronari i televionit Channel 1 në Shkodër, Agron Cela, që është deputeti i Ilir Metës dhe një prej oligarkëve të mazhorancës, për shkak të një statusi në Facebook të gazetarit ku ai shprehte pakënaqësinë për zgjedhjen e Metës president. Kjo është […]

Vazhdo të lexosh

18 shkurtit – Detaje nga përgatitja e PD-së për protestën.Foto/Video

Strukturat e Partisë Demokratike, drejtuesit në qendër dhe bazë po përjetojnë ndoshta ditët më të ethshme në rreth 4 vite opozitë, kjo për shkak të organizimit të protestës së 18 shkurtit. Ora News,  ndoqi nga afër përgatitjet në disa degë,  ndërsa deputetët janë angazhuar me gjithë potencialet,  pasi 18 shkurti është një ditë e rëndësishme […]

Vazhdo të lexosh