Fiton Gjukanoviç në Mal të Zi

Milo Gjukanoviq ka fituar zgjedhjet në Malin e Zi. Numërimi i të gjitha votave ka nxjerr fitues Gjukanoviqin me 53.8 për qind të votave. Kandidati i Frontit Demokratik, Demokratëve, Partisë Socialiste Popullore dhe Lëvizjes qytetare URA Mlladen Bojaniq, ka fituar për qind të votave 33.5 për qind të votave. Kandidatja e Partisë Socialdemokratike, Draginja Vuksanoviq […]

Vazhdo të lexosh

Ronaldo fiton çmimin “The Best” për lojtarin më të mirë në botë, që kur FIFA u nda nga France Football.

Cristiano Ronaldo, e ka fituar për herë të dytë më radhë çmimin “The Best” për lojtarin më të mirë në botë, që kur FIFA u nda nga France Football. Sezoni i fundit i Cristiano Ronaldos është vlerësuar lart nga kapitenët dhe trajnerët e Kombëtarëve të futbollit, të cilët e votuan atë si më të mirin […]

Vazhdo të lexosh

Madrilenët fitojnë Superkupën e Europës

Real Madrid-Mancester 2-1 Madrilenët e drejtuar nga Zinedin Zidan e nisën ndeshjen pa Kristiano Ronaldon, i cili filloi stërvitjen me skuadrën vetëm para disa ditësh, por megjithatë u treguan që në fillim shumë të qartë se kundërshtarët. Kasemiro kaloi kampionët e Europës në avantazh në minutën e 24-t dhe pjesa e parë u mbyll 1-0. […]

Vazhdo të lexosh

‘Vetëvendosja’ fiton në komunën e Prishtinës

Nga rezultatet e Komisionit Qendror Zgjedhor del që Prishtina votoi më së shumti për Lëvizjen Vetëvendosje në zgjedhjet e djeshme. Nga Vetëvendosja kandidon Albin Kurti për Kryeministër të Kosovës. Ndërkohë, sipas rezultateve të deritanishme, me numërimin e 91% të votave në komunën e Prishtinës, Vetëvendosje udhëheq me 42.42 përqind, ndërkohë që lë pas koalicionin LDK-AKR-Alternativa, […]

Vazhdo të lexosh