Partia Demokratike dënon me forcë aktin kriminal të vendosjes së lendës shpërthyese në banesën e kryebashkiakut të Matit

Partia Demokratike me anë të një deklarate për shtyp, dënon me forcë aktin kriminal të vendosjes së lendës shpërthyese në banesën e kryebashkiakut të Matit, Nezir Rizvani. “Partia Demokratike shpresh shqetësimin për rastet e përsëritura të kërcënimeve dhe akteve kriminale ndaj të zgjedhurve të Partisë Demokratike”, lexohet në deklaratën e PD-së. “Ne i kërkojmë me […]

Vazhdo të lexosh

Asamble, darkë dhe drogë.

Teksa flasin per rilindje te te gjitha sistemeve, teksa brohorasin neper podiume kongresesh dhe darkash mondane, nga ana tjeter droga nuk ka te ndalur. Duket sikur ajo iu ben karshillek dhe sfide. 2 ton e 55 kg drogë është në total sasia e sekuestruar një ditë më parë në Mat. Nga ana e policisë është […]

Vazhdo të lexosh