Nga Kastriot Myftaraj/ Enea Jorgji është Edi Rama

Asgjë e ngjashme me penalltinë e mohuar ndaj Latifit në ndeshjen “Kukësi”- “Skënderbeu” nuk është bërë në favor të “Skënderbeut”, aq më tepër në ndeshje vendimtare, në kohën që rivalët e “Skënderbeut” ankoheshin se klubi korçar kishte mbështetje qeveritare. Nëse “Skënderbeu” ka pasur mbështetje politike para vitit 2013, asnjëherë nuk ka ndodhur që Presidenti i […]

Vazhdo të lexosh

Policia e Shkodrës arreston tifozin pse mbante në dorë banderolë me mbishkrimin: ‘Berisha zemra jonë’. VIDEO

Policia ka arrestuar një prej tifozëve të pranishëm në stadium, për shkak se kishte futur në stadium një banderolë me mbishkrimin: ‘Berisha zemra jonë’. Ky veprim i policisë jo vetëm që ka habitur opinionin mbarë shqiptar por është përballur dhe me qindra reagime, ku qytetarët e quajnë shkelje të të drejtave de lirive të njeriut. […]

Vazhdo të lexosh

Abdurrahman Roza Haxhiu dëshmorë i sportit shqiptarë

Abdurrahman Roza Haxhiu ose Roza Haxhiu,siç njihet nga të gjithë, lindi në qytetin e Lushnjës në lagjen “Kongresi i Lushnjës” më 30 shtator 1930.Djali i Bajram Haxhiut,një nga anëtaret e komisionit nismëtar të thirrjes së Kongresit të Lushnjës.Që në fëmijëri Roza, ëndërronte të bëhej futbollist.Një ëndërr që nisi që fëmijë në fushën e blertë të […]

Vazhdo të lexosh