Paralajmërim i UEFA-s/ Jo politika në FSHF!

-Drejtor i komunikimit në Federatën Europiane të Futbollit: Nuk do të tolerojmë asnjë ndërhyrë politike në garën për kreun e futbollit shqiptar. Gara për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit Shqiptar është në momentet kur kandidatët po “mprehin shpatat” për betejën që zhvillohet më 7 shkurt. Në garë është kreu aktual i FSHF, Armando Duka […]

Vazhdo të lexosh

Këshilli Evropian reagon fort: Gruevski zhduku nga politika!

Këshilli Europian nëpërmjet Sekretarit te Përgjithshëm, Torbjorn Jagland, ka bërë thirrje për qetësim të tensioneve në Maqedoni dhe për përmbajtje nga dhuna. “Bëjmë thirrje  të gjitha palëve, të qetësojnë tensionet dhe të mos përdoret forcë”, deklaroi sekretari i përgjithshëm i Këshillit të Europës, Torbjorn Jagland. Ndërmjetësuesi i Komisionit Evropian për krizën politike në Maqedoni ka shkruar […]

Vazhdo të lexosh

Shpërthen sërish Kryemadhi ndaj Ramës: Kryeministër s’të bëjnë vetëm votat, por duhet të mos jesh i urryer e klientelist (VIDEO)

Monika Kryemadhi është ndër deputetet e LSI që është përfshirë më shumë këto ditë në debat me PS. Ajo ka akuzuar qeverinë për kanabisin, për lënien e fermerëve pa ujë, për dështimin e reformës në arsim, etj. Sot Kryemadhi ka përforcuar qëndrimin e shprehur nga disa eksponentë të LSI se pa opozitën s’shkohet në zgjedhje, […]

Vazhdo të lexosh