“Fluturon stadiumi Qemal Stafa/ Ja si do quhet dhe ja sa lekë u ble emri tij.

Stadiumi ‘’Arena Kombëtare’’ nuk do të mbajë këtë emër, por ‘’Air Albania Stadium’’. Selia e re e kombëtares sonë do të marrë emrin e kompanisë ajrore të fluturimit ‘’Air Albania’’. Raportohet se kompania në fjalë i ka bërë ofertën më të madhë shoqatës ‘’Qendra Sportive Kuqezi’’.  Mësohet se marrëveshja zyrtare do të firmoset të hënën […]

Vazhdo të lexosh

VIDEO/ Kush është “Shtriga e kuq e zi e Aviacionit Civil”?

Ceremoninë e inaugurimit të linjës “Air Albania”, Kryeministri Edi Rama e ka mbyllur një batutë për drejtoreshën e Aviacionit Civil, Belinda Balluku, të cilën e quajti si “Shtriga e kuq e zi të Aviacionit”. Balluku është ish-bashkëshortja e gazetarit të njohur Sokol Balla dhe ka punuar me Kryeministrin Rama si drejtoreshë e kabinetit në Bashkinë […]

Vazhdo të lexosh

Mashtrimi i Ramës me ‘Air Albania’: Është fluturim shtesë i ‘Turkish Airlines’ TK6888

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar të dhënat e aeroportit të Rinasit sipas të cilave i ashtuquajturi fluturim i Air Albania për në Stamboll në të vërtete është fluturim shtesë i ’Turkish Airlines me numër fluturimi TK 6888. Berisha e konsideron këtë si “një record të ri mashtrimi” Ja postimi i plotë i z Berisha: Kallam Deshtaku […]

Vazhdo të lexosh

Linja ‘Air Albania’/ Lidhjet dhe misteret e një projekti të errët, Rama-Erdogan

Ditën e sotme është njoftuar, se në kompaninë ‘Air Albania’ e pompuar aq shumë nga Edi Rama për publikun shqiptarë, ka pasur lëvizje të forta shit-blerje të aksioneve. Sipas asaj që raporton revista e profilizuar në çështje ekonomike, ‘Monitor’, një nga 3 ortakët e të ashtuquajturës kompanie parë shqiptare ajrore, MDN Investment, me pronar Sinan […]

Vazhdo të lexosh