Braçe/ Ruani qetësinë, çdokush që ka hyrë nga Italia të vetëkarantinohet

Përmes një statusi në rrjetet sociale, ai bën thirrje qytetarëve të ruajnë qetësinë dhe të disiplinohen. Sipas Braçes, çdokush që ka hyrë nga Italia në Shqipëri gjatë javëve të fundit duhet të vetëkarantinohet për 14 ditë. Braçe thekson se të gjitha vendet me grumbullime të mëdha, veçanërisht shkollat duhet të 100-fishojnë kujdesin ndaj higjenës. Kujtojmë […]

Vazhdo të lexosh

Braçe urdhër ministrave: Brenda muajit të zhvendosen njerëzit nga hotelet në shtëpi me qira

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe drejtoi sot mbledhjen e shtatë të jashtëzakonshme të qeverisë, për situatën e krijuar nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit. Zv.kryeministri i bëri thirrje kabinetit qeveritar se e gjithë vëmendja tashmë duhet të përqendrohet te zonat rurale dhe periferitë, për shkak të motit dhe nisjes së dëborës. Sipas tij, duhet bërë me urgjencë […]

Vazhdo të lexosh

Erion Braçe i përfshirë në atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoji

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital në lidhje me atentatin ndaj prokurorit, Arjan Ndoji.  Sipas pretendimeve të qytetarit dixhital, në atentatin e prokurorit dyshohet të jetë përfshire zëvendëskryeministri Erion Braçe. Postimi i Berishës: Braçe i pluhurit me Kokoneshin e tij trafikant akuzohen te implikuar ne atentatin e Shkozetit! Lexoni denoncimin e qytetares […]

Vazhdo të lexosh

Masakra në spitalin e Fierit/ Drejtoresha-kryepolicit: Andon mos më merr në qafë

Ndërsa policia dhe prokuroria po kujdesen maksimalisht për të shpëtuar nga përgjegjësia një emër, jo dosido, por atë të kushëririt të kryeparlametarit Gramoz Ruçi, shumë të vërteta do mbesin enigmë. I dyshuari kryesor i plagosjes me armë brenda spitalit, madje me pistoletën e një polici që ia mori nga brezi si “pa dashjen” e efektivit, […]

Vazhdo të lexosh

Braçe paralajmëron largime të shumta nga administrata

Largime të shumta nga administrata pritet të ndodhin. Zëvendës kryeministri Erion Braçe raportoi në Komisionin Parlamentar të Ligjeve mbi sjelljen dhe veprimtarinë e administratës shtetërore gjatë zgjedhjeve të 30 qershorit. Në këtë seancë dëgjimore ai paralajmëroi marrjen e masave ndëshkuese ndaj të gjithë punonjësve të administratës publike të cilët u përfshinë në akte të dhunshme […]

Vazhdo të lexosh

Rama deklaron se fushata elektorale do të hapet me 31 maj në pallatin e Kongreseve

Kryeministri Rama ka deklaruar se fushata elektorale do të hapet me 31 maj në pallatin e Kongreseve ku do të jenë pranishëm të gjithë kandidatët e bashkive. Ai është shprehur se çdo deputet i zonës duhet të kontrollojë administratën. ‘Çdo deputet për zonën e vet të kontrollojë administratën. Regjistroni ata që mund të shkaktojnë incidente gjatë […]

Vazhdo të lexosh

Basha – Braçes në Kuvend: Pusho, zar i bandave të Lushnjës”. VIDEO

Seanca Plenare në Kuvend është shoqëruar me konflikte dhe përplasje mes Mazhorancës dhe Opozitës. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi, ka ndërpresë 3 herë seancën ditën e sotme, gjatë kohës kur fjalën në foltore e kishte krye demokrati Lulzim Basha. Në mes të zhurmës dhe kaosit ka spikatur thirrja e deputetit socialist Erion Braçe drejtuar Bashës, që të […]

Vazhdo të lexosh

Nikollaq Neranxi/ Unë, borgjezo-revizionisti i pasur që guxoj të tregoj me gisht këlyshat e komunistave, si gjakpirës të pangopur!

Kanë një traditë të hershme nga Partia mëmë, këta që janë sot në pushtet. Perdorin një taktikë diabolike, sipas së cilës, duke relativizuar gjithçka, duan të krijojnë idene se gjithkush që ka ngritur një biznes të madh, është njësoj i përlyer në favoret klienteliste me te cilat këta specialisto-komunistët, blejnë heshtjen e tyre, i depersonalizojnë […]

Vazhdo të lexosh

Në prani të deputeteve femra: Braçe-Shehajt: Ik, se s’më ha k… fare. Video

Të tjera detaje janë zbardhur nga sherri i sotëm në Komisionin e Ekonomisë mes deputetit socialist Erion Braçe dhe atij demokrat, Agron Shehaj. Debatet për buxhetin në komisionin e Ekonomisë kanë degjeneruar në përplasje fizike mes dy deputetëve, kur socialisti Braçe ka thënë një shprehje që askush nuk e priste. Gjatë debatit deputeti Agron Shehaj […]

Vazhdo të lexosh

Çfarë ndodh nëse tërhiqet edhe LSI nga KQZ?

Ilir Meta është në mazhorancë, por politikisht LSI ka kaluar tashmë në anën tjetër, atë të opozitës. Në këtë situatë është krejt normale, që socialistët të mendojnë çfarë mund të ndodhë nëse njerëzit e LSI në institucione tërhiqen nga postet që mbajnë. Erjon Braçe pati dyshime nëse duhet votuar anëtari i tretë i LSI në […]

Vazhdo të lexosh

Rama shkarkon gruan e Dashamir Shehi-t

Shkresa mban datën 22 shkurt e ka të bashkëlidhur edhe një vendim të një ditë më parë, ku përcaktohen edhe arsyet mbi të cilat argumentohet kjo kërkesë që i drejtohet kreut të komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe e për dijeni edhe kabinetit të kryeministrit. “Bordi i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare në mbledhjen e darës 21 […]

Vazhdo të lexosh