Nga Skerdjan Dhuli/ ‘Kuvendi i Elbasanit’

Në fakt ky titull nuk ishte rastesi letrare e ca me pak deshire. Ngjarjet e Elbasanit ku Organizatat kriminale marrin zvarre shtetin me uniforme policie, nuk kane per te kaluar lehte. Sado perpjekie te beje mazhoranca ne pushtet per t’iu mbylle gojen mediave, opozites, njerzve te lire, kjo tentative do te dale blof. Sepse tanime […]

Vazhdo të lexosh

Makina e blinduar goditi policinë në Elbasan, por ja ç’ bën policia në të njëjtin rast në Çeki. Video

Në rastin e Elbasanit kur një makinë e blinduar përplasi makinën e zv./drejtorit të policisë në këtë qytet iu ‘hap’ porta të kalonte lirshëm dhe policët vetëm sa qëndruan në gatishmëri, por aspak nuk vepruan. E ndërsa e kundërta ndodh në Çeki. Siç shihet edhe nga pamjet një makinë që ka përplasur atë të policisë […]

Vazhdo të lexosh

Artan Hoxha: Qazim Sejdini ruhet nga forcat speciale. Nga kush ruhet”Lala”?

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka paralajmëruar një përplasje të fortë mes palëve politike dhe atyre të krimit në Elbasan përgjatë fushatës zgjedhore. Hoxha tha në emisionin “Të Paekspozuarit” në ‘News 24’ se fronti i përplasjes mes palëve ka zbritur nga Lezha në zgjedhjet e 2013, për në Elbasan në zgjedhjet e 2017. “Që nga momenti […]

Vazhdo të lexosh

Mjekët paralajmërojnë katastrofën. Shifrat e frikshme të vdekjeve nga tumori nga ndotja e mjedisit

Mjekët pohojnë se vitet e mëvonshme do të jenë një katastrofë në përhapjen e sëmundjes, nëse nuk rritet kontrolli mbi sigurinë ushqimore, nuk frenohet duhanpirja dhe nuk ulet ndotja në mjedis…. Prevalenca për mijë banorë më të sëmurë më kancer shihet të ketë pësuar rritje me 70 për qind gjatë dekadës së fundit në Shqipëri, […]

Vazhdo të lexosh

Koço i lëshohet Gjinushit

Koço Kokëdhima, u takua dje me kryetarin e Partisë Socialdemokrate, Skënder Gjinushi. Pas takimit që zgjati rreth 90 minuta, Kokëdhima deklaroi se mes tyre u bisedua rreth situatës politike në vend. I kontaktuar nga “Gazeta Shqiptare”, kreu socialdemokrat, Gjinushi tha se me ish-deputetin e PS-së kishte ndarë mendime rreth fushatës së zgjedhjeve, por edhe “rifitores […]

Vazhdo të lexosh