Hoteli “Mandarin Oriental” përfshihet nga flakët. Aty ndodhej dhe…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme, në një nga hotelet luksoze të Londrës “Mandarin Oriental”i cili është përfshirë nga flakët. Nga mediat vendase mësohet se hoteli është përfshirë nga flakët, duke shkaktuar panik për vizitorët. Edhe pse një javë më parë ky hotel ishte rinovuar me një vlerë prej 185 milionë paund, […]

Continue Reading

Basha takim me Koço Kokëdhimën tek Hotel Rogner

Lulzim Basha takohet sot me ish-deputetin socialist Koço Kokëdhima. Takimi njoftohet nga stafi i këtij të fundit. Mësohet se Basha e Kokëdhima do të takohen ambientet e Hotel Rogner, ndërsa ftohen mediat të jenë të pranishme. Që pas heqjes së mandatit të deputetit, Kokëdhima ka krijuar lëvizjen “Zgjidhja” dhe artikulon kritika të ashpra ndaj PS-së […]

Continue Reading

Ja kush janë plazhet më të pastra në Shqipëri

Në prag të sezonit të ri turistik, Agjencia Kombëtare e Mjedisit ka publikuar të dhënat për cilësinë e ujërave larës. Sipas raportit në 2016 ujërat larës bregdetarë rezultojnë të jenë shumë të pastër me përjashtim të 3 pikave të cilat kanë qene problematike ndër vite. Bëhet fjalë për kanalin e Çukës, shkollën e Marinës dhe […]

Continue Reading

Manjani: Ju tregoj gjykatësen që kërcënoi Edi Rama për të futur në burg një plak

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka treguar se kjo ishte një gjykatëse nga Kukësi, e cila kishte në gjykim një burrë të moshuar që nuk paguante dot energjinë elektrike. Në pjesën e dytë të intervistës për Shuplaka.com, Ylli Manjani përmend edhe linçimin publik që iu bë gjykatësit që kishte çështjen e Drejtorit të Përgjithshëm […]

Continue Reading

Gazetari investigativ i “News 24”, Artan Hoxha: Rama është filmuar në hotelin e Balilit.

Gazetari investigativ i “News 24”, Artan Hoxha shkruajti sot në ‘Facebook’ se, Edi Rama ka qenë (i filmuar) tek hoteli i Klement Balilit në Sarandë. Lexoni më poshtê postimin e plotë të Artan Hoxhës. “Edvin, shosha jote e grisur nuk e mbulon dot “diellin” e Metes… Te shiti koken e Manjanit ne tepsi, i dorezove […]

Continue Reading

Tahiri lëshon bomben: Nuk isha unë po vetë Rama i filmuari me skena erotike në Santa Quaranta!

Ne statusin e radhes ne rrjetet sociale, ish kryeministri Berisha shkruan: -Tahiri leshon bomben: – Nuk isha une po vet Rama i fillmuari me skena erotike ne Santa Quaranta! Te dashur miq, sonte ne darke Saje qorri, nepermjet nje gazetari me afinitet te madh me policine, denoncoi, pa kaluar 24 ore nga shkarkimi, Edivin Kristaq […]

Continue Reading