Hoteli “Mandarin Oriental” përfshihet nga flakët. Aty ndodhej dhe…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme, në një nga hotelet luksoze të Londrës “Mandarin Oriental”i cili është përfshirë nga flakët. Nga mediat vendase mësohet se hoteli është përfshirë nga flakët, duke shkaktuar panik për vizitorët. Edhe pse një javë më parë ky hotel ishte rinovuar me një vlerë prej 185 milionë paund, […]

Continue Reading

LSI: Shqipëria digjet, Kryeministri krihet!

Temperaturat shumë të larta si dhe zjarrvëniet e qëllimta e kanë kthyer vendin në tym dhe flakë. Situata është jashtë kontrollit ndaj duhet shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme. Pse nuk shpallet gjendja e jashtëzakonshme, ku është shtabi qeveritar i emergjencës pyet Petrit Vasili, kreu i grupit parlamentar të LSI. Dhe ndër të tjera Petrit Vasili […]

Continue Reading

Makina e përfshirë nga zjarri nuk i hapen dyert. Video

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për disa pamje të marra në një ngjarje të ndodhur në Azerbejxhan. Çfarë e bën më të frikshme këtë ngjarje është fakti se me gjithë tentimin e tyre, dyert e veturës nuk hapen. Në pamundësi për të hapur ato, njëri nga personat thyen xhamin e veturës, […]

Continue Reading

Zjarri në Bibliotekën Kombëtare djeg librat e periudhës ruse. Do Zoti janë djegur dhe veprat e diktatorit

Pas ndërhyrjeve të zjarrfikësve u bë e munduar neutralizim i flakëve, ndërsa mësohet se janë dëmtuar vetëm disa libra të periudhës ruse. Zëvendës ministri i Kulturës, Zef Çuni i pyetur nga gazetarët tha se materialet e djegura nuk ishin të ndonjë rëndësie të veçantë. Zef Çuni: Kemi hartuar edhe projektin e rikonstruksionit të Bibliotekës Kombëtare, e […]

Continue Reading

Dy Kosovarë shpëtojnë të moshuarin nga flakët.

Dy burra nga Kosova nuk kanë pritur dhe kanë hyrë përmes flakëve të shtëpisë që po digjej prej nga kanë nxjerrë jashtë një banor 69 vjeçar. Personi i shpëtuar është bartur në një klinikë speciale në Hanover me lëndime të rënda. Në një zjarr që ka shpërthyer mbrëmjen e sontme në një punëtori në Eichfeld, […]

Continue Reading