Nga Albana Vokshi/ Arsimi i Lartë në kaos total

MINISTRJA NIKOLLA SHKEL KUSHTETUTËN, REFUZON TË RAPORTOJË NË KOMISIONIN PARLAMENTAR!!! Ministrja e Arsimit refuzoi raportimin në Komisionin Parlamentar të Arsimit për të dhënë llogari pse po e mban peng zbatimin e Ligjit për Arsimin e Lartë. – Përplasje kompetencash që kanë cuar në mbyllje dyersh institucionesh e perplasje fizike. – Bllokim fondesh, kartash e kredi […]

Vazhdo të lexosh

Kjo është ndërhyrja e policisë në parlamentin maqedonas. Video

Policia e Maqedonisë ka ndërhyrë në Kuvend duke përdorur gaz lotsjellës për të nxjerrë jashtë protestuesit e dhunshem që e kishin të pushtuar prej disa orësh. Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu deklaroi se gjendja po shkon drejt kontrollit, por mediat lokale raportojnë, se kaosi brenda Kuvendit të Maqedonisë vazhdon. Mësohet se drejt Shkupit […]

Vazhdo të lexosh

Nga Namir Lapardhaja: PS dhe LSI janë bashkëfajtore në Berat për keqqeverisjen

Konflikti i ndezur prej kohësh në shtëpinë e madhe të koalicionit qeveritar, ka zbritur ditën e sotme sherrshamatanë e tij në këshillin bashkiak të Beratit: PS-ja në mënyrë demonstrative ka bojkotuar mbledhjen e radhës së këtij këshilli, ndërsa vetëm pak orë më pas ka shpërndarë një komunikatë për shtyp ku bën të ditura arsyet e […]

Vazhdo të lexosh

Wikileaks: CIA përgjon telefonat dhe televizorët

Wikileaks ka tronditur sërish më publikimin e materialeve të reja. Bëhet fjalë për disa mijëra ‘file’ (dosje) tepër sekret të agjencisë amerikane të spiunazhit CIA, ku janë të zhvilluar softverë të përparuara se si përgjohen njerëzit Bëhet fjalë për programe shumë të përparuara ku CIA mund të ndërhyjë me përgjime aty ku askujt nuk ja […]

Vazhdo të lexosh