Lajthit Ministrja e Arsimit/ Mësuesit e PS janë më të mirë se ata të PD.

Ka nisur senaca parlamentare e ditës së sotme me interpelancën urgjente të kërkuar nga deputetët e opozitës për rritjen e mesatares për pranim në universitet dhe për arsimin. Në seancën e fundit parlamentare për këtë sesion, ministrja e Arsimit Besa Shahini deklaroi se një pjesë e mësuesve nuk kanë nivelin e duhur arsimor dhe për këtë […]

Vazhdo të lexosh