SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

FRESSH-istët e Kavajës ‘degjenerojnë’ Ramën/ Foto

Dje Rama ishte ne nje takim me te rinj te Kavajes qe votojne per here te pare.

Pervec faktit se aty ishin mbledhur te rinj me autobuze nga te gjitha rrethinat, ajo qe binte ne sy ishte fakti i mbushjes se ambjentit ku zhvillohej mitingu me foto dhe parulla per Elvis Roshin.

Sfidim me te hapur per Ramen nuk kishte, ne nje kohe qe ai nuk pushon se foluri per Vettingun.

A thua nuk i ka pare Rama parullat qe tundeshin para syve te tij? Po pse heshti? Si mund te flasesh dhe akuzosh çdo dite çadren e opozites se eshte mbyll ne te pasi ka frike nga vettingu dhe nga ana tjeter tund para opinionit publik parulla me emrin e njerit prej te prekurve prej vettingut dhe njekohesisht ish kryetarit te bashkise dhe mikut te tij personal, i denuar per veprat e perdhunimit dhe trafikimit te qenieve njerezore. Lojes me vettingun i ka dale boja me kohe dhe me e forte dhe e prekshme behet duke arritur kulmin me zgjedhjen e Ilir Metes si President i Republikes kur dihen boterisht akuzat qe Rama ka ngritur per te, por edhe çeshtjet e shumta penale qe jane ngritur ne adrese te Metes.

Shikoni parullat e djeshme ne takimin e Rames me te rinjte Kavajas.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?