LEZHË/ FORCA TË SHUMTA RRETHOJNË KZAZ-NË, SKADON ULTIMATUMI I KRYEBASHKIAKUT

Ka përfunduar afati i ultimatumit të vendosur nga kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj për lirimin e ambjenteve të KZAZ-ve. Mësohet se forca të shumta janë vendosur në 2 KZAZ për t’i mbrojtur ato, ndërkohë bashkia e Lezhës ende nuk ka ndërhyrë ashtu siç paralajmëroi. Frrokaj është shprehur i vendosur të zbatojë dekretin e presidentit Ilir […]

Vazhdo të lexosh

Vetëm vota mund ta rrëzojë Fran Frrokaj dhe jo Edi Rama me larot e tij

Me dhjetra mbështetës të kryebashkiakut të Lezhës, Fran Frrokaj qëndruan para gjykatës deri në vlerësimin e masës së sigurisë. Gjykata vendosi “arrest me burg” për Frrokaj dhe nënkryetarin e bashkisë së Lezhës Enver Hafizi. Pas njohjes me vendimin turma e njerëzve shpërtheu në ovacione. Një qytetare përmes mikrofonit të ”Ora News” dha një mesazh për […]

Vazhdo të lexosh

Përse Arta Marku, për cështjen e pronave nuk arreston Dakon, Gjikën, Sejdinin. Veliajn?

Arrestimi i kryebashkiakut të Lezhës është shoqëruar me shumë hamendësime e pikëpyetje. Së pari; ndalimi i Fran Frrokajt është arrestim politik apo pas tij fshihet diçka tjetër? Së dyti, a ka një skenar nga qeveria për të goditur vetëm kundërshtarët politikë? Së treti; përse Arta Marku nuk vë në lëvizje dosjet e korrupsionit të ministrave, […]

Vazhdo të lexosh

E fundit/ Basha niset drejt Lezhës

Vetëm një orë pasi ka dhënë këtë deklaratë, kryetari i opozitës Lulzim Basha ka mbërritur në qytetin e Lezhës dhe ka nisur një takim me drejtuesit e Partisë Demokratike, ku pritet të japë një mesazh të rëndësishëm. Takimi i tij me demokratët vjen një ditë pas arrestimit të kryebashkiakut demokrat të Lezhës, Fran Frrokaj për […]

Vazhdo të lexosh