Populli nuk ndëshkohet e as ndërrohet, Qeveritë po!

Aktualitet

Nga Fran Frrokaj

Jemi nder kombet me te vjeter fiks ne token tone ne Europe, jemi me shume se gjeografikisht, dhe kemi kaluar mjaft tragjedi mbi kurrizin tone, shpesh edhe nga qeverite e atyre vendeve qe sot shtremberojne turinjte kur degjone emrin tone.

Ndaj vendet e BE duhet patjeter te hapin negociatat me Shqiperine. Me 9 apo 99 kushte kjo eshte çeshtje teknike ndermjet qeverive por negociatat duhet te hapen.
Gjysma e popullsise se vendit tone eshte e integruar shume mire si qytetare te denje ne vendet e BE pra i kemi dhene botes mjaft shembuj qe e meritojme.
Per shkak te mangesive te qeverise nuk kane perse te ndeshkojne popullin pasi ky ndeshkim bie direkt mbi ne!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?