Opozita protestë masive më 7 Maj në Kavajë

Lulzim Basha ka mbledhur paraditen e sotme krerët dhe sekretarët e degëve të Partisë Demokratike në rrethe. Në fokus të këtij takimi, sipas një njoftimi për mediat mësohet se ka qenë përgatitja e protestës së paralajmëruar pak ditë më parë nga kryedemokrati Basha, që do të zhvillohet më 7 Maj në qytetin e Kavajës. PD […]

Vazhdo të lexosh

Nga Alfred Lela: Kavaja është bojkoti që Rama i bëri opozitës; tani vjen lëshimi

Presidenti i Republikës ka dekretuar 7 majin si datë të zgjedhjeve lokale ‘të parakohshme’ apo ‘të jashtëzakonshme’ në Kavajë. Shkaqet e kësaj ‘përballjeje jashtë sezonit elektoral’ dihen, por një përsëritje i bën mirë alzhajmerit politik lokal e kombëtar. Kryetari i Bashkisë së Kavajës nuk e la vendin vakant, as si pasojë e vdekjes (larg qoftë!), […]

Vazhdo të lexosh