Arsyeja se përse meshkujt janë kaq të tërhequr nga gjoksi i femrës

Mbetet akoma e vështirë për shkencëtarët që të shpjegojnë saktësisht kuriozitetin e meshkujve për gjoksin e femrave. Një teori e re pretendon ta ketë gjetur këtë sekret. Larry J. Young, profesor psikiatër në Universitetin Emory, i cili studion bazën neurologjike të sjelljeve shoqërore mendon se njerëzit e shfrytëzojnë qarkun e neuroneve, që fillimisht u zhvillua […]

Continue Reading

Policia tërheq zvarrë Nënën në sy të fëmijës që qan me ulërima dhe lutje. Video

Banoret në Shkozë, që preken nga projekti i rehabilitimit të Lanës kanë dalë sot në protestë.  Në pjesën e parë të projektit prishen 153 shtëpi. Pas disa oresh proteste, policia ka nderhyre me force per te shperndare protestuesit. Ajo ka shoqeruar dhe nje grua. Ne videon qe po publikon “Gazeta Shqiptare” shihet djali i mitur i […]

Continue Reading

Zbythet Rama/ Tërheq kandidatin e Kavajës, mikun e Roshit

. Deklarata është bërë nga kryeministri dhe kreu i PS-së Edi Rama i cili ka mbajtur një konferencë për median në lidhje me krizën politike. Rama është shprehur se nuk e negocion datën e zgjedhjeve, 18 qershor. Pjesë nga fjalimi i Ramës: Ndihem i qetë në ndërgjegjen time sepse kam bërë shumë për të futur […]

Continue Reading

Nga Mimoza Koçiu: Bernd Borchardt është i dyti ambasadori i OSCE në Shqiperi që detyrohet te tërheqë publikisht deklaratat e tij që “prekin” Ramën

Bernd Borchardt eshte i dyti ambasadori i OSCE ne Shqiperi qe detyrohet te terheqe publikisht deklaratat e tij te cilat “prekin” Edi Ramen. I ka ndodhur edhe nje ish kolegu te tij Robert Bosch, kur ne kohen e cadres se urise i sugjeroi Rames te reflektonte per veprimet e tij, pasi ato po demtonin procesin […]

Continue Reading