Banditët e Elvis Roshit masakrojne dhe bëjnë për spital gazetarin

Sali Berisha ka denoncuar nëpërmjet faqes së tij në Facebok një ngjarje të rëndë të ndodhur në qytetin e Kavajës, që duket është mbajtur e fshehtë nga policia. “Goditet nga banda të pushtetarëve gazetari, drejtuesi i portalit “Buletini i Kavajës”, Dritan Kanapari. Duke dënuar me ashpërsinë më të madhe këtë akt të rëndë kriminal ndaj […]

Continue Reading

Trafikanti dhe përdhunuesi i Ramës, drejton fushatën në Kavajë/ Video

Pavarësisht se u shkarkua nga posti i kreut të Bashkisë së Kavajas, për shkak të kryerjes së veprave penale në të shkuarën, Elvis Roshi, mesa duket është njeriu që udhëheq fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 qershorit në Kavajë, ditë ku do të votohet për zgjedhjet elektorale, por dhe për kreun e ri të bashkisë. […]

Continue Reading

Nga Desada Metaj: Banditët që mbajnë peng politikën

19, është numri i deputetëve të parlamentit shqiptar që kanë patur probleme me formularin e dekriminalizimit. Sigurisht që jo të gjithë kanë qenë të dyshuar për vepra penale, madje 5 apo 6 kanë marrë dhe pafajësinë për sa kohë bëhej fjalë për shkelje administrative. Por, gjithsesi mbetet i konsiderueshëm numri i atyre që kanë qenë […]

Continue Reading

“Hakmarrje për drejtësi” shpallet e pafajshme. Mes tyre edhe ai që vrau shoferin e Kryeprokurorit në mes të Tiranës.

E gjithe organizata kriminale shpallet e pafajshme. Tashme te gjithe banditet  e kesaj organizate kriminale jane te gatshem per ti perdorur per zgjedhjet e 18 Qershorit. Këtë vendim ka dhënë mesditën e sotme gjykata e Apelit për Krimet e Rënda. Gjyqi ndaj tyre kishte vite që vazhdonte dhe sot kanë marrë pafajësinë. Anëtarët e  organizatës […]

Continue Reading