Aktualitet

“Hakmarrje për drejtësi” shpallet e pafajshme. Mes tyre edhe ai që vrau shoferin e Kryeprokurorit në mes të Tiranës.

E gjithe organizata kriminale shpallet e pafajshme. Tashme te gjithe banditet  e kesaj organizate kriminale jane te gatshem per ti perdorur per zgjedhjet e 18 Qershorit.

Këtë vendim ka dhënë mesditën e sotme gjykata e Apelit për Krimet e Rënda. Gjyqi ndaj tyre kishte vite që vazhdonte dhe sot kanë marrë pafajësinë.

Anëtarët e  organizatës “Hakmarrja për drejtësi”, ishin dënuar më parë me burgime të rënda, nga 25 vite deri në përjetë, por që nga vendimi i sotëm i Krimeve të Rënda bën që ata të mund të kthehen kur të duan në Shqipëri.

Kështu, Laert e Orik Shyti, Altin Arapi, Dritan Hate, Gent Caka, Nikolin dhe Pasho Novruzaj të dënuar më parë me vite dënimi, tani kanë marrë pafajësinë.

Rezultate imazhesh për orik shyti

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?