Europol: Shqipëria, burimi kryesor i kanabisit në Europë

Tre vjet pasi Shqipëria goditi Lazaratin, Europol e quan vendin si burimin kryesor të prodhimit dhe trafikut të kanabisit në Europë. “Shqipëria mbetet burimi kryesor i kanabisit bimor që trafikohet në BE”, shkruhet në raportin vitit 2017 mbi “Vlerësimin e Rrezikut të Krimit të Organizuar”, siç mund ta shihni në faqen më poshtë të Europol, të […]

Continue Reading

Kokëdhima: Arnimet e qeverisë nuk garantojnë zgjedhje të lira

Ish –deputeti socialist, Koço Kokëdhima i quan arrnime ndryshimet në qeveri. Arrnime, që sipas tij, nuk do t’i japin asesi zgjidhje situatës delikate politike dhe nuk do të garantojnë zgjedhje të ndershme. Sepse për të garantuar zgjedhjet të pakontestueshme “Shqipërisë dhe Partisë Socialiste, në këto pak javë që na ndajnë nga zgjedhjet, nuk i nevojiten […]

Continue Reading

Nga Armand Maho: Rama shet Tahirin, per te zvarritur pushtetin!

Ikja e Sajmir Tahirit, behet thjeshte per te zvarritur pushtetin e tij. Deri para tre ditesh do dilte ne media duke e cilesuar si “ministrin me te sukseshem” te qeverise se tij, madje dhe te te gjitha kohrave.Cfare ndyshoi ne tre kater dite, qe e detyroi Ramen te kerkoje doreheqjen? Ne fakt Tahiri, ishte nje […]

Continue Reading

Saimir Tahiri “feston” tek Tajvani shkarkimin e tij.

Saimir Tahiri ka zhvilluar në mesditë një takim me kryeministrin Edi Rama, ku sipas mediave i ka dorëzuar dorëheqjen e tij nga detyra e ministrit të Brendshëm. Takimi mes tyre ka zgjatur rreth 1 orës, ndërsa tani pritet një konferencë e Tahirit. Por para se të ndërmarrë këtë hap, Tahiri ka vendosur të mbledhë edhe […]

Continue Reading

DITA paralajmëron dorëheqjen e Saimir Tahirit.

Burime pranë qeverisë thanë për DITA se z.Tahiri pritet të dalë gjatë ditës së sotme për të deklaruar dorëheqjen nga posti. I cilësuar nga opinioni publik si një nga ministrat më të suksesshëm të kabinetit Rama, Tahiri ishte vënë prej kohësh në qendër të akuzave të PD-së dhe opozitës. Dorëheqja e tij shihet si një […]

Continue Reading

“Trembet” kanabisi. Peleshi në krye të luftës kundër drogës

Nga nesër, Saimir Tahiri mund të fshihet pas Niko Peleshit, kur ta akuzojnë për arat me kanabis, skafet e mbushura me hashash apo laboratorët e drogës. Strategjia Kombëtare e Luftës Kundër Drogës nga viti 2017 deri në vitin 2020 do të prezantohet nga qeveria së shpejti, por detaje tashmë janë publikuar në media. Abc news […]

Continue Reading

Ja tre ministrat që u janë bërë video në Santa Quaranta të Balilit

Në një status në “Facebook” Berisha shkruan se, Saimir Tahiri, Damian Gjiknuri dhe Ilir Beqja janë tre ministrat që janë filmuar me të dashurat e tyre te hoteli i Klement Balilit. Berisha i referohet deklaratës së ish-ministrit të drejtësisë Ylli Manjani, dhënë edhe dje për dritare.net, ku tha se ai vetë ka parë videot që […]

Continue Reading

Nard Ndoka: Vettingu dhe demagogjitë e Edi Ramës

Vettingu dhe e vërteta nuk po takohen në politiken shqiptare, nuk u takuan në Kuvend, as në qeveri, as të ndërkombëtaret, as te tavolinat e vullnetarëve të Ramës! Çfarë e ka penguar Kryeministrin të vendosë drejtësi edhe pa vetting?! Kryeministri sot i ka të gjitha hapësirat ligjore dhe kushtetuese, të hetoje Ilir Beqën për koncesionet […]

Continue Reading

Kur Saje Qorri ua hipte” Bravo çunave” sipër.

Saimir Tahiri mbetet nga socialistët me trima të “Rilindjes ” se Ramës. Foto e rrallë del nga arkiva kur nga lufta që bënin deputetët e Partisë Socialiste për të hyrë me dhunë në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve  Saimir Tahiri përleshej me policinë. Saimir Tahiri duket që ka hipur mbi policët për të kaluar rrethimin që […]

Continue Reading

Basha: Mbaje Saimir Tahirin për vete, zgjidhja është largimi yt dhe i qeverisë tënde.

Lulzim Basha ka shkruar serish prane çadres ku qendrojne protesutuesit dhe kesaj radhe me nje arsye me teper. Sot eshte 26 vjetori i shembjes se bustit te diktatorit. Pasi mori fjalen perballe protestuesve, Basha tha: Fati merret në dorë kur vota e çdo qytetari lexohet ashtu siç është hedhur. A ka njeri që beson se […]

Continue Reading

Tërhiqet Tahiri: Nuk ndërhyjmë tek protestuesit.

Qytetarët që marrin pjesë në protestën e organizuar nga Partia Demokratike do të lejohen të vijojnë tubimin e tyre edhe pas mbarimit të orarit zyrtar të lejes. Këtë fakt e ka konfirmuar vet ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri për ‘News24’. Teksa është pyetur për faktin nëse do të lejohen apo jo protestuesit që të vendosin […]

Continue Reading

Admir Murataj në arrati, policia i ve prangat kopshtarit për spektakël.

Një person i gjunjëzuar dhe me duart e prangosura në pjesën e pasme qëndron me fytyrë nga muri në oborrin e një shtëpie. Pesë efektivë të maskuar pozojnë për një foto. Dy prej tyre vështrojnë nga aparati fotografik. Të tjerët në sfond, të armatosur rëndë. Pamja prej kartoline është bërë në Prezë, në shtëpinë e […]

Continue Reading