Këshilltari Politik i Grupit Parlamentar te CDU se Angela Merkel në takimin e të Perndjekurve Politik Dega 7 në Tiranë. FOTO+VIDEO

Departamenti i te Perndjekurve Politike Dega 7, si dhe kryesia e kesaj dege, organizuan mbremjen e sotme   nje takim me te perndjekur antikomuniste te kesaj dege. Te pranishem ne kete takim ishin dhe kandidatja per deputete e zones znj Albana Vokshi, Kryetari i Shoqates Antikomuniste te te Perndjekurve Politik z Nebil Çika, si dhe […]

Continue Reading

Zbulohet Programi Politik prej 10 pikash i Skëndërbeut. Elisa ka të drejtë

Meqë Elisa në Botën e Doganave na tha se Shqipërinë që ideoi Skëndërbeu do ta realizojë Edi Rama, ju prezantoj programin politik të Skëndërbeut, zbuluar në Arkivën e Vatikanit: Gjergj Kastrioti i përmendun si Skëndërbej, i biri i Gjonit, nip i Pirros s’Epirit dhe paraardhës i Edi Ramës, ka si synime: -1. Me 21 janar […]

Continue Reading

Kodheli, sulmon opozitën dhe u flet ushtarakëve për 1997-ën. A përbën kjo një skandal?

Gjatë një takimi që ka patur me strukturat e Ushtrisë, që u nisën sot  në operacionin e NATO-s në detin Egje, Mimi Kodheli, ka paralelizuar ngjarjet e marsit të vitit 1997 me ngjarjen e Gërdecit, 9 vite më parë. “Marsi i vitit 1997 shkërmoqi plotësisht strukturat tona ushtarake, sipas një skenari të qartë dashakeqës për […]

Continue Reading

Blushi: Ministrat u hoqën si taksë për koalicionin me Ilir Metën, kaq e thjeshtë paguhet një taksë te Meta, nuk është një parti mbi Shqipërinë

Ben Blushi nuk ka nguruar sot të tregohet cinik me ish kolegët e tij të deridjeshëm duke i quajtur si njerëz pa dinjitet që nuk mbrojnë dot punën e tyre pasi Edi Rama i shiti në tregun e Koalicionit. Blushi e ka shpjeguar heqjen e Saimir tahirit dhe tre ministrave të tjerë me versionin e […]

Continue Reading

Nga Artur Roshi: Shkarkimi i Ministrave.

Shkarkimi i ministrave Politika shqiptare sot kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njoftoi se kërkon anëtarë të komisioneve zonale për zhvillimin e zgjedhjeve jashtë opozitës tregon se zyrtarisht vendi ka hyrë në një krizë të plotë dhe të thellë politike.Sistemi zgjedhor shqiptar formalisht është ngritur mbi ekuilibrin e dy blloqeve politike Pozitë-Opozitë dhe si i tillë […]

Continue Reading

Nga Indrit Vokshi: Këshillë për Lulzim Bashën mbi “Republikën e Re”

Kur mbreti i Anglisë donte të divorcohej, ai iu dërgoi kërkesë për këshillim universiteteve të Europës. I pyeti nëse kishte të drejtë të divorcohej. Pra mbreti, shpata, pushteti, iu drejtua dijes. Njëlloj edhe z.Basha, duhet të kërkojë mendimin e njerëzve të ditur të Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë e Diasporës Shqiptare. Atyre njerëzve që kanë mendime por, […]

Continue Reading

Dritan Shano: Sot në Parlamentin Shqiptar eliminohet pluralizmi politik

Sot Edi Rama, Ilir Meta me ndihmën e Shpëtim Idrizit kthejnë Shqipërinë pas në vitin 1946. – Sot në Parlamentin Shqiptar eliminohet pluralizmi politik, dhe rishfaqet Nëna Parti! – Sot PS & LSI ose Partia e Punës e Shqipërisë, ose Partia Komuniste e Shqipërisë “zëvendësojnë” Partinë Demokratike me rrogëtaren e tyre PDIUN. – Njësoj si […]

Continue Reading

Artan Fuga: Mos prisni të vijë Mesia, ja ku keni Bashën

Duket si protestë politike e radhës, ajo që po drejton Lulzim Basha përballë kryeministrisë, por është shumë më tepër sesa aq! Si protestë politike e radhës nuk më intereson shumë. Por, si përmbajtje e kulturës politike që po shprehet aty, e kam në qendër të vëmendjes! Përse? Ccfarë po “gatuan” Lulzim Basha aty? Ai po […]

Continue Reading

Nga Mimoza Koçiu: Shansi i Lulzim Bashës!

Ka bërë më në fund lëvizjen e duhur Lulzim Basha me radikalizimin e aksionit politik të opozitës me protestën e 18 shkurtit dhe si sinjal vazhdimësie një çadër në bulevard. Një aksion i vonuar, që vjen vetëm 4 muaj para zgjedhjeve parlamentare, pasi në vitet e këtij mandati të “Rilindjes”, nuk ka mundur ta frenojë […]

Continue Reading