SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetTe tjera

Këshilltari Politik i Grupit Parlamentar te CDU se Angela Merkel në takimin e të Perndjekurve Politik Dega 7 në Tiranë. FOTO+VIDEO

Departamenti i te Perndjekurve Politike Dega 7, si dhe kryesia e kesaj dege, organizuan mbremjen e sotme   nje takim me te perndjekur antikomuniste te kesaj dege.

Te pranishem ne kete takim ishin dhe kandidatja per deputete e zones znj Albana Vokshi, Kryetari i Shoqates Antikomuniste te te Perndjekurve Politik z Nebil Çika, si dhe Shefi i Departamentit te te Perndjekurve Politik i Partise Demokratike, z Tomorr Alizoti.

Gjithashtu ne kete takim ishin te pranishem edhe Walter Glos Drejtor Ekzekutiv per Shqiperine i KAS dhe Hams Joachim Falenski, Keshilltar Politik i Grupit Parlamentar te CDU se Angela Merkel ne mbeshtetje te Fushates Elektorale te PDSH,

Gjate takimit te perdjekurit politik ngriten problemet e tyre, te cilave iu dhane pergjigje znj Vokshi, z Çika dhe z Alizoti.

Bashkebisedim me pyetje pergjigje pati edhe ndermjet te perndjekurve politik dhe perfaqesuesit Gjerman te znj Merkel, te cilet u angazhuan se do lobojne fort tek Qeveria Basha qe problemet e tyre te marrin fund njehere e mire.

Ne fund te gjithe te perndjekurit shprehen gadishmerine qe te punojne fort edhe keto 12 dite qe kane mbetur duke mbeshtetur fuqimisht Partine Demokratike dhe z Basha.

https://www.facebook.com/559294428/videos/10155505352524429/

Fotografia e Partia Demokratike Dega 7 Tirane

Fotografia e Partia Demokratike Dega 7 Tirane

Fotografia e Partia Demokratike Dega 7 Tirane

Fotografia e Partia Demokratike Dega 7 Tirane

Fotografia e Partia Demokratike Dega 7 Tirane

Fotografia e Partia Demokratike Dega 7 Tirane

Fotografia e Partia Demokratike Dega 7 Tirane

Fotografia e Partia Demokratike Dega 7 Tirane

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?