Manjani/ 200.000 shqiptarë rrëzuan sistemin amerikan duke aplikuar për Azil

Ylli Manjani, edhe pse refuzoi emrin e tij ne listat per deputet të LSI, vijon të jetë aktiv në rrjetet sociale me qëndrimet e tij mbi aktualitetin në vend. Në një postim në profilin e tij në “Twitter”, Manjani ka ironizuar me numrin e lartë të aplikimeve të shqiptarëve për lotarinë amerikane: “200 000 shqiptarë […]

Continue Reading

Nga Indrit Vokshi: Këshillë për Lulzim Bashën mbi “Republikën e Re”

Kur mbreti i Anglisë donte të divorcohej, ai iu dërgoi kërkesë për këshillim universiteteve të Europës. I pyeti nëse kishte të drejtë të divorcohej. Pra mbreti, shpata, pushteti, iu drejtua dijes. Njëlloj edhe z.Basha, duhet të kërkojë mendimin e njerëzve të ditur të Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë e Diasporës Shqiptare. Atyre njerëzve që kanë mendime por, […]

Continue Reading

Berisha: Pergjigje kryeredaktores se gazetes “Zeri” te Kosoves

Te dashur miq, gazetare dhe miq te mi nga Kosova me derguan nje shkrim te kryeredaktores se gazetes “Zeri”, simotres se “Zerit te Popullit”, te Kosoves, Arbana Xharra, ne te cilin ajo nder te tjera ne pronocimin e saj per protesten qytetare te Tiranes shkruante: “Me gjithe kritikat qe i kam per Edi Ramen, mendoj […]

Continue Reading