Valltarja Linda Kalemi/ Atë që vuajta në Shqipëri s’e kam kaluar për 27 vite jashtë

Pas tenorit Agim Hushi, një përjetim i njëjtë vjen dhe nga valltarja e njohur e Ansamblit të Këngëve dhe Valleve, Linda Kalemi.,  Prej 27 vitesh ajo ka jetuar  jashtë Shqipërisë, por ka zgjedhur që të kalojë disa ditë në vendin e saj. ‘Atë që hoqa në 27 ditë, s’e kam hequr ne 27 vite jashtë.’ […]

Continue Reading

Nga Mimoza Koçiu: Shansi i Lulzim Bashës!

Ka bërë më në fund lëvizjen e duhur Lulzim Basha me radikalizimin e aksionit politik të opozitës me protestën e 18 shkurtit dhe si sinjal vazhdimësie një çadër në bulevard. Një aksion i vonuar, që vjen vetëm 4 muaj para zgjedhjeve parlamentare, pasi në vitet e këtij mandati të “Rilindjes”, nuk ka mundur ta frenojë […]

Continue Reading

Shkullaku: Protesta një aksioni pa kthim mbrapa

Partia Demokratike po përgatitet prej ditësh për një tubim- protestë që do të zhvillohet këtë të shtunë në Tiranë. Ky manifestim i opozitës po pritet si një provë e forcës së saj dhe po shihet si një sfidë e PD pas katër vitesh plot ulje- ngritje në përballjen me mazhorancën e Edi Ramës. Për shumë […]

Continue Reading