Partia Socialiste mbledh sot Asamblenë Kombëtare.

Partia Socialiste ka mbledhur sot Asamblenë Kombëtare, ku marrin pjesë drejtuesit dhe deputetët socialistë. Por çfarë ndodhi në nisje të saj? Fjalën e para e mori koordinatorja e PS në qeverisjen me popullin, ish-drejtoresha e doganave, Elisa Spiropali. Që në nisje të fjalës së saj, Elisa Spiropali në vend që të fliste për atë që […]

Continue Reading

Nga Armand Maho/ Në qeverinë e rilindjes, LSI ishte pjesa më e mirë!

Kjo qurravitja e Rames se nuk e la Meta te qeveriste eshte gjeja me e peshtire qe me kane zene veshet ne 27 vjet qe mbaj mend kete sistem. Te jesh kreu i partise me te madhe ne koalicionin qeverises dhe kryetari i saj, me pushtet te pafundem per te zgjedhur deputete, ministra e drejtore, […]

Continue Reading

Zbulohet Programi Politik prej 10 pikash i Skëndërbeut. Elisa ka të drejtë

Meqë Elisa në Botën e Doganave na tha se Shqipërinë që ideoi Skëndërbeu do ta realizojë Edi Rama, ju prezantoj programin politik të Skëndërbeut, zbuluar në Arkivën e Vatikanit: Gjergj Kastrioti i përmendun si Skëndërbej, i biri i Gjonit, nip i Pirros s’Epirit dhe paraardhës i Edi Ramës, ka si synime: -1. Me 21 janar […]

Continue Reading