Guxim Alimani/ Para me thes kundër Armand Dukës!

Sipas informacioneve te sigurta banda shteterore dhe bandat e rruges jane hedhur ne sulm kunder Armand Dukes.Kryetrafikanti Gaz Demi dhe Bossi i Xibrakes Olsi Rama kane hapur thesin e parave per te gjithe votuesit ne favor te Bashkim Finos. Ne fushate eshte hedhur haptazi dhe banda e Lul Berishes dhe Iliaz Hasanit ne Durres te […]

Continue Reading

Ja çfarë ndodh brenda fabrikës ku prodhohet paraja. Video

Bëhet fjalë për paranë, e cila zëvendësoi metodën e këmbimit nayral, ‘të mira materiale për të mira materiale’. Me siguri keni qenë kuriozë të dini se si prodhohet një letër me vlerë sic është paraja. Për të prodhuar paranë përdoret teknologji e sofistikuar. Në videon e mëposhtme do shihni për 15 minuta procesin e prodhimit të […]

Continue Reading

Tani edhe dërgesa në para nëpërmjet Facebook Messenger

PayPal ka njoftuar se ata kanë zgjeruar bashkëpunimin e tyre me Facebook, duke shtuar shërbimin e tyre për pagesat P2P në aplikacionin e Messenger të gjigantit social. Për të hyrë në veçorinë – si bisedat një-në-një dhe bisedat e grupit – klikoni lehtë mbi ikonën plus blu, pastaj zgjidhni butonin me ngjyrë të gjelbër Pagesat […]

Continue Reading

Gazetarët më kërkuan para për të fshehur vdekjen e Blerta Pepës

Një reagim ka ardhur dhe nga ish-gazetari që bën PR (Public Relations- Marrdhënie me Publikun), e spitalit Continental, Edian Gjoni. Përmes një statusi në facebook Ediani shprehet se gazetarët dhe mediat i kanë kërkuar para për të fshehur ngjarjen. Ja statusi i ish gazetarit: Jam i skandalizuar nga gazetaria e neveritshme qe po behet ne […]

Continue Reading

Dashamir Shehi:Të fiksohet në Kushtetutë, qeveri teknike 3 muaj para zgjedhjeve

Dashamir Shehi, ka insistuar së fundmi në propozimin e tij për qeverinë teknike. Sipas Shehit për të krijuar besimin e humbur mes palëve për zhvillimin e zgjedhjeve duhet që edhe në tre proceset e ardhshme zgjedhore të krijohen qeveri teknike. “Ne do të donim një qeveri që në dy apo tre muajt e fundit të […]

Continue Reading

Tahiri kërcen Napolonin dhe nxjerr para si për të paralajmëruar se paret do derdhen lumë për fushatën/Video

Aheng, para, duhan. Kjo shihet nga video e dëfrimit mes militantësh të PS-së, e ish-ministrit të Punëve të Brendshme Saimir Tahiri. Popullor, që nuk heziton t’i afrohet rrethit të të rinjve të PS-së që kërcejnë me muzikë popullore. Pas pak nuk mungojnë as duhani e as paratë e dorovitjes. Pas shkarkimit nga kryeministri Edi Rama […]

Continue Reading

Qëllohet me pistoletë para gjykatës së Elbasanit/ Ja emri personit që qëlloi

Policia e Elbasanit ka dyshime të forta që kanë qenë tre personat e përfshirë në atentatin me pistoletë që iu bë 38-vjeçarit Dritan Kasneci afër gjykatës së këtij qyteti, Për këto arsye ka shpallur në kërkim dhe po punon për kapjen e e shtetasve: E.GJ, 40 vjeç banues në Elbasan, M.B, 35 vjeç banues në […]

Continue Reading

Çollaku: pas parave të drogës shqiptare dhe pastrimit të parave në vendin tonë vjen terrorizmi.

Kreu i Departamentit të Politikës së Jashtme në Partinë Demokratike, Kreshnik Çollaku ne nje status te tijin ne facebook citon se, raporti i publikuar pak orë më parë nga Departamenti Amerikan i Shtetit është tejet shqetësues, pasi ai përmban një akuzë direkte të SHBA-së për Shqipërinë, ku thekson se pas parave të drogës shqiptare dhe […]

Continue Reading

A po pastron para gruaja e Ramës, me bankën e saj?

Në fillim të muajit Shtator të vitit 2015, në media rrodhi një raport konfidencial, i mbajtur sekret deri më atëherë i misionit të OSBE-së në Tiranë. Opinioni u trondit për ato që shkruheshin aty, veçanërisht për kryeministrin e vendit, i zgjedhur vetëm 2 vjet më parë me “1 milion shuplaka”. Raporti, i hartuar gjatë vitit […]

Continue Reading

Gruaja nga Fieri ngujohet para Ministrisë së Mbrojtjes

Një grua nga Fieri ka vendosur të protestojë para Ministrisë së Mbrojtjes me pretendimin se i është berë një padrejtësi. Prej kohësh thotë se ka nisur një proces gjyqësor për tokën dhe shtëpinë e saj. Por ndërsa priste vendimin e gjykatës, mësoi se Ministria e kishte dhënë me qira pronën që ajo pretendon se i […]

Continue Reading

Nga Mimoza Koçiu: Shansi i Lulzim Bashës!

Ka bërë më në fund lëvizjen e duhur Lulzim Basha me radikalizimin e aksionit politik të opozitës me protestën e 18 shkurtit dhe si sinjal vazhdimësie një çadër në bulevard. Një aksion i vonuar, që vjen vetëm 4 muaj para zgjedhjeve parlamentare, pasi në vitet e këtij mandati të “Rilindjes”, nuk ka mundur ta frenojë […]

Continue Reading