Video/ Protestuesit shkatërrojnë traun e vendosur. Ka të plagosur

Protestuesit kundër taksës së Rrugës së Kombit kanë thyer kordonin e policisë dhe kanë vendosur që të shkatërrojnë të gjithë infrastrukturën e ndërtuar për të marrë taksën për kalimin në rrugën e kombit. Siç raportojnë gazetarët nga vendi i ngjarjes, mijëra protestues e kanë shtyrë policinë dhe kanë shkatërruar sportelet e vendosura në hyrje të […]

Vazhdo të lexosh

Pas Majlinda Bregut, Rama del vullnetar të numërojë protestuesit në marshimin e opozitës

Nga Vlora ku ndodhet për fushatë, Rama ka bërë një shënim të gjatë në Facebook dedikuar protestës së sotme paqësore të Partisë Demokratike dhe partive të tjera opozitare. Kësaj radhe, Kryeministri ka dalë vullnetar të numërojë sa se protestues kanë qenë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë. Ja statusi në Facebook i Ramës/ SHËNIMI […]

Vazhdo të lexosh

Goditet me vezë në fytyrë Kandidati i majtë për president të Francës, Emmanuel Macron. Video

Kandidati për president të Francës, Emmanuel Macron është goditur me vezë në fytyrë gjatë një vizite në një panair . Videoja e incidentit është shpërndarë në masë të madhe në rrjetet sociale. Macron ishte duke  biseduar me të pranishmit kur befasisht goditet me vezë në fytyrë, me ç’rast ndërhynë pjesëtari i sigurimit të tij i cili […]

Vazhdo të lexosh

Rama mbrohet pas Zaho-s

Provokimi që iu bëri Rama demokratëve dje, kur kaloi pranë protestës, ndezi thirrjet “kriminel” dhe “hajdut”, por askush nuk iu afrua më shumë se ç’duhej. Në fillim kryeministri kaloi i rrethuar nga truprojat e tij. Shkoi në një lokal aty pranë dhe drekoi me familjen. Në kthim, kur protestuesit ishin përgatitur ta shihnin tek kalonte, […]

Vazhdo të lexosh