Basha letër bankave: Mos rrezikoni me financimin e PPP-ve që pastrojnë para të drogës dhe korrupsionit! Do t’i anulojmë!

Lulzim Basha u ka dërguar bankave të nivelit të dytë dhe për dijeni Guvernatorit te Bankës së Shqipërisë një letër, ku u bën thirrje që mos të rrezikojnë me financimin e PPP-ve, pasi sipas tij janë para te pista. Basha thekson se nga aktiviteti i paligjshëm i prodhimit të drogës dhe trafikimit të saj nga […]

Vazhdo të lexosh

Arben Malaj/ Taulant Balla pas mos pranimit të ndërhyrje së tij më ka kërcënuar me SMS

Ish ministri socialist dhe anëtari i Bordit të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj u është përgjigjur me një shenim në rrjetin e tij social deputetëve socialistë që duan të shkarkojnë. Ja postimi i plotë i tij në facebook: Nje sqarim per kolegët dhe dashamirësit lidhur me këtë njoftimin ne Ballkan web. E para dhe thelbësorja […]

Vazhdo të lexosh

Bode shkatërron karierën e tij dhe braktis PD për Ramën me vetëm një sms.

Në mbledhjen e sotme të Komisionit të Ekonomisë po shqyrtohet edhe kandidatura e Ridvan Bodes për Këshillin Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. I pranishëm në Komision, Bode theksoi kontributin e tij në përmbushjen e detyrimeve ligjore të Bankës së Shqipërisë. “Do të kontribuoj të përmbushim detyrimet ligjore të BSH. Eksperienca ime, kontribut në një debat […]

Vazhdo të lexosh

Euro në tatëpjetë/ Të ndërhyjë Banka e Shqipërisë, po ecim në rrugë të rrezikshme

Paraja gjithsej në qarkullim ka shënuar rënie historike në katër muajt e parë të vitit, duke shpjeguar indirekt forcimin e ndjeshëm të monedhës vendase. Eksperti Selami Xhepa thotë se Banka e Shqipërisë duhet të ndërhyjë për të rritur ofertën e parasë, përndryshe zhvillimet në kursin e këmbimit mund të futen në një rrugë të rrezikshme […]

Vazhdo të lexosh

Nga Guxim Alimani/ Përse sulmohet Arta Marku?!

Shume kohe me pare kur Arta Marku,nje prokurore rigoroze,nje magjistrate e shkelqyer,e lene menjane ne province nga paria e Prokurorise te cilet nga hiçi human e nga nuliteti profesional arriten te kthehen ne Sheike te drejtesise,si gazetar duke ekspluatuar njohjet e mija njoftova publikisht opinionin se kandidatja per Kryeprokurore ishte nje personalitet premtues e cila […]

Vazhdo të lexosh

Ja pamjet, si u grabit banka në Laç. VIDEO

“Report Tv” ka siguruar pamjet nga grabitja e bankës së nivelit të dytë në qytetin e Laçit. Siç duket nga videoja, gjithçka ndodh në pak sekonda, ku tre persona të maskuar dhe të armatosur hyjnë në ambientet e bankës, duke krijuar panik  te punonjësit, dhe largohen me shumën e parave. Grabitja ka ndodhur rreth orës […]

Vazhdo të lexosh