Si e njoha Visar Zhitin dhe kush është P.V. që e denoncoi. Flet Maks Rakipaj që ka qënë në burg me Visar Zhitin

Fatmira NIKOLLI   Në një intervistë të gjatë për “GSH”, poeti Visar Zhiti i hodhi poshtë pretendimet e presidentit Nishani se ai ka qenë bashkëpunëtor i administratës së burgut të Spaçit. Duke folur për mosdekretimin e tij si ambasador, kreu i shtetit tha se ai kishte sinjalizime nga ish-i përndjekuri P.V. se sshkrimtari ishte “bashkëpunëtor” […]

Vazhdo të lexosh

Poezi nga, Alban Bala!

PRANVERA ESHTE EMRI I GEZIMIT TONE Pranvera eshte emri i gezimit tone Gjakut te ri qe hyn rishtaz nder gishta: Te gjelber jane damaret, te kalter syte. Zemra eshte plot mall si arka e gjyshes. Sytha plot drite buisin kureshtje, Pafuqia cel shtigje te panisura Kendojne lahutaret nder kreshta, por epika Eshte nje lot drite. […]

Vazhdo të lexosh

Mësohet emri i drejtoreshës që pagoi gjobën 10 mijë euro të Fiks-it

Mësohet emri i drejtoreshës që ish-Kryeministri Sali Berisha denoncoi sonte në Facebook. Bëhet fjalë për Bukurie Tali, me profesion mësuesë matematike por dhe e emeruar drejtoreshë në gjimnazin e Fushë Krujës deri në muajin janar ku u shkarkua që ti shpëtonte skandalit. Ajo mbahej si mësuese shumë e mirë, por dhe shumë materialiste që kërkonte […]

Vazhdo të lexosh