SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Çollaku: pas parave të drogës shqiptare dhe pastrimit të parave në vendin tonë vjen terrorizmi.

Kreu i Departamentit të Politikës së Jashtme në Partinë Demokratike, Kreshnik Çollaku ne nje status te tijin ne facebook citon se, raporti i publikuar pak orë më parë nga Departamenti Amerikan i Shtetit është tejet shqetësues, pasi ai përmban një akuzë direkte të SHBA-së për Shqipërinë, ku thekson se pas parave të drogës shqiptare dhe pastrimit të parave në vendin tonë vjen terrorizmi.

 

Ja statusi i plote i Çollakut:

SHBA akuzon Shqiperine se ka ortakeri me linjen e trafikimit te droges afgane.
Dihet boterisht se Droga Afgane administrohet nga Organizatat me te rrezikshme Terroriste.
Pas Droges,dhe Pastrimit te Parave vjen Terrorizmi.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?