Shën Valenti vjen me vrasje në Tiranë…

Mëngjesin e kësaj të enjteje u gjet e pajetë pranë liqenit të Sharrës një grua e moshës 49-vjeçare. Policia jep vetëm inicialet, L. Xh. Po sipas Policisë së Tiranës, gruaja është vrarë me armë zjarri dhe për pasojë ka gjetur vdekjen. ‘Nga këqyrjet në trup rezulton se shtetasja L. Xh., është qëlluar me armë zjarri […]

Continue Reading

Laç: pronari i lokalit i vë pistoletën në kokë gazetarit!

Pas shpërthimit të tritolit pranë një lokali në lagjen nr.4 të Laçit, që tronditi qytetin gjatë natës, një zhvillim tjetër tronditës e ka pasuar atë: Pronari i lokalit ka kërcënuar me jetë një nga gazetarët që po raportonte lajmin, Julian Shotën, duke i vënë pistoletën në kokë dhe duke i thënë: Mos filmo! Komisriati i Kurbinit ndërkohë […]

Continue Reading

Një i ri ka vrarë një vajzë dhe ma pas ka qelluar edhe veten. Vajza 19 vjeçare quhet…

Një vrasje ka ndodhur në Tiranë në zonen e  Don Boskos Një i ri ka vrarë një vajzë dhe ma pas ka qelluar edhe veten. Vajza 19 vjeçare quhet Xhuljeta Çuni. Mesohet se i riu eshte në spital pas plagëve të marra, ai është Xhaferr Mata Ngjarja ka ndodhur përballe kishës në zonen  e Don Boskos […]

Continue Reading

Qëllon me pistoletë në shkallët e pallatit, arrestohet. Ja emri

Ndërhyrja në kohë e policisë, parandaloi përshkallëzimin e një konflikti me armë. Arrestohet autori i ngjarjes. Ja njoftimi i Policise se Tiranes: Policia e Tiranës pas informacionit të marrë për një konflikt me armë midis tre shtetasve ka organizuar punën dhe falë reagimit të shpejtë dhe profesional bënë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë […]

Continue Reading

Terrorizohen nxënësit, Adoleshenti shkon me pistoletë në klasë

Një adoleshent është arrestuar në flagrancë në oborrin e një shkolle në Shkodër ku kishte shkuar me pistoletë. Policia tha se në pranga ka përfunduar 15-vjeçari R. N, nxënës i klasës së 10-të të një shkolle në Shkodër. “Arrestimi i tij u bë pasi u kap në flagrancë me një armë zjarri, tip pistoletë, e […]

Continue Reading

Qëllohet me pistoletë para gjykatës së Elbasanit/ Ja emri personit që qëlloi

Policia e Elbasanit ka dyshime të forta që kanë qenë tre personat e përfshirë në atentatin me pistoletë që iu bë 38-vjeçarit Dritan Kasneci afër gjykatës së këtij qyteti, Për këto arsye ka shpallur në kërkim dhe po punon për kapjen e e shtetasve: E.GJ, 40 vjeç banues në Elbasan, M.B, 35 vjeç banues në […]

Continue Reading

Ish deputeti i PS-së Agustin Marku akuzon policinë e Lezhës, se nuk do të kapë autorët

Ish-deputeti i PS-së Agustin Marku që u dhunua 2 ditë më parë nga nipat e ish-deputetit tjetër socialist Arben Ndoka akuzon policinë e Lezhës, se nuk do të kapë autorët. Marku i ka dërguar një mesazh emisionit “Studio e hapur” të gazetares Eni Vasili në News24 ku rrëfen me pak fjalë se çfarë ndodhi tre […]

Continue Reading

Grabitet një agjensi e transferimit të parave në Fushë-Krujë

Një agjenci e transferimit të parave është grabitur nën kërcënimin e një pistolete. Mësohet se grabitësi me kapuçin e xhupit në kokë dhe nën kërcënimin e armës ka marrë rreth 200 mijë lekë të reja. Policia ka nisur punën për identifikimin e autorit të grabitjes së kësaj agjencie të transferimit të parave në pronësi të […]

Continue Reading

I riu grabiti me një pistoletë lodër një kazino. Foto/Video

Nje i ri eshte arrestuar sot nga policia me akuzene grabitjes se nje kazinoje. Burime nga policia thanë se për grabitjen e kazinosë, është Jurgen Kovaçi, 26 vjeç i dënuar më parë. Kovaçi ka qenë i dënuar më parë për trafik dhe shitje droge, thanë burimet e policisë. I riu grabiti me një pistoletë lodër […]

Continue Reading