Guxim Alimani/ Para me thes kundër Armand Dukës!

Sipas informacioneve te sigurta banda shteterore dhe bandat e rruges jane hedhur ne sulm kunder Armand Dukes.Kryetrafikanti Gaz Demi dhe Bossi i Xibrakes Olsi Rama kane hapur thesin e parave per te gjithe votuesit ne favor te Bashkim Finos. Ne fushate eshte hedhur haptazi dhe banda e Lul Berishes dhe Iliaz Hasanit ne Durres te […]

Continue Reading

Gjenden thasë të mbushur me kanabis në një banesë, në Novoselë

Policia e Vlorës  ka zbuluar disa thasë me kanabis në shtëpinë e Saimir Bitajt, nga  Fitorja. Janë arrestuar edhe 4 persona në fshatrat e Vlorës, në Fitore, Kotë e Penkovë. Në kuadrin e operacionit të koduar “Return” janë sekuestruar edhe 77 kilogramët e kanabisit. Të arrestuarit janë: 1- Sajmir Bitaj, 39 vjeç, banues në fshatin Fitore, Novoselë, […]

Continue Reading

Kapen thasë me hashash, në kufi me Malin e Zi (FOTO)

Disa thasë me hashash janë gjetur në pyll, në kufi me Malin e Zi, në vendin e quajtur Bukoviç, mbi  fshatin Brigjë, në Malësi e Madhe. Në orët e para të mëngjesit, policia dalloi përmes kamerave termike disa persona që po lëviznin  në drejtim të Malit të Zi. Kur panë se po i ndiqte policia, trafikantët […]

Continue Reading