Ministrja Balluku jep lajmin e gëzuar/ Autostrada Tiranë-Durrës, me pagesë brenda Vjeshtës!

Brenda Vjeshtës së këtij viti, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë planifikon nënshkrimin e kontratës koncesionare për autostradën Tiranë-Durrës, ku ndër të tjera synohet që kalimi për automjetet të bëhet me pagesë. Lajmi për TV SCAN bëhet me dije nga ministrja, Belinda Balluku e cila thotë se projekti për këtë aks iu është dorëzuar investitorëve, ndërsa […]

Vazhdo të lexosh

Studentët e Shkodrës vërshojnë drejt Tiranës

Studentët e Shkodrës sapo kanë mbërritur në Tiranë. Me nje pankarte qe lexon “Shkodra zgjohet per studentet”, ata kane mberritur para kryeministrise. Studentet nuk heqin dorë nga protesta. Megjithëse ultimatumi i vënë ndaj qeverisë nuk funksionoi dhe nga ana e ministrisë nuk ka përgjigje pozitive për 8 kërkesat e tyre, studentët janë ngritur sërish sot […]

Vazhdo të lexosh

Një tjetër skandal në Bashkinë e Tiranës.

Sot nje grup prinderish na kane kontaktuar. Shqetesimi eshte i pabesueshem por i vertete. Prindet ankohen se ne kopshtet publike,qe administrohen nga Bashkia Tirane,kuota ushqimore per femijet eshte reduktuar ndjeshem. Nga menuja ushqimore jane hequr produketet ushqimore kryesore.  Femijet nuk konsumojne ushqimin. Femijet kthehen ne shtepi te uritur dhe te paushqyer. Askush nuk mund te […]

Vazhdo të lexosh

Simpatizantë dhe anëtarë të LSI drejt Tiranës

Qindra makina me protestues të Lëvizjes Socialiste për Integrim janë nisur nga rrethet drejt Tiranës Llogaritë paraprake flasin se janë 1500 protestues nga Korça, 2500  nga Elbasani, 3000 Durrësi, 2500 Berati, 1500 Shkodra. Ndërkohë që shifra pritet të jetë disa herë më e madhe. Përfaqësues të LSI thonë në këtë shifër janë vetëm ata që […]

Vazhdo të lexosh

Mijëra protestues nisen nga rrethet

Mijëra simpatiznatë të opoztës kanë marrë rrugen për në Tirane ku do të mbahet protesta e radhës për të kundërshtuar zgjedhjen e kryeprokurorit të prkohëshëm. Dhjetëra mbështetës të opozitës janë nisur nga Vlora dhe disa qytete të tjera për t’iu bashkuar protestës së opozitës, e cila do të nisë në orën 09:30 përpara Parlamentit. Qytetarët […]

Vazhdo të lexosh

Tiranë: Burri godet me tullë në kokë 3 vajza

Ngjarja ka ndodhur para pak minutash në Tiranë pranë zonës së stadiumit “Dinamo”. Qytetarët të pranishëm në vendngjarje raportojnë se një person ndoshta jo në gjendje të mirë mendore, ka goditur me tullë tre vajza në kokë. Dëshmitarët shprehen se vajzat janë dërguar menjëherë në spital dhe aktualisht pranë vendngjarjes kanë mbërritur forcat e policisë. […]

Vazhdo të lexosh

Gjosha: Qeveria e re e nis me këmbën mbrapsht, lë mënjanë procesin e Integrimit

Intervistoi: Redjon Shtylla “Qeveria e re e nisi me këmbën mbrapsht duke lënë mënjanë procesin e integrimit”,kështu e përshkuan ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, kabinetin e propozuar nga Kryeministri Edi Rama. Gjosha, ministrja me moshën më të re në qeverinë “Rama 1” por me peshën e madhe të integrimit të vendit, sot shprehet e befasuar […]

Vazhdo të lexosh

Nga Edmond Arizaj/ Rritja e ekonomisë shihet në xhep, jo me grafikë burokratësh

Një krahasim I vogël. Viti 2008: Shpenzimet për 12 ditë pushime, një familje me katër persona, nisur nga Tirana në Korçë, pastaj nga Korça në një prej vendeve turistike në jug, I njëjti itinerary, të njëjtat vende bujtëse, të njëjtët persona. Dy rroga buxhetore të destinuara vetëm për këto pushime, njëra 80 mijë lekë, tjetra […]

Vazhdo të lexosh