Çmimi i medaljes së Ramës: Marrëveshje multimilionëshe për ndërtimin e infrastrukturës së TAP në Shqipëri, në favor të një kompanie franceze.

Emblema “Komandant i Legjionit të Nderit”, origjinale sot e gjithë ditën shitet për vetëm 85 dollarë në  portalin botëror të shitje-blerjeve Ebay, pa pagesë ekstra për transportin. Dhënia e këtij vlerësimi nga vetë kryeministri francez Bernard Cazeneueve për shefin e qeverisë shqiptarë një ditë më parë, bashkë me të falat e Francois Hollande nga Indonezia nuk […]

Continue Reading

Ja kush janë ata që jane dekoruar me medaljen që Rama mori dje në Francë

Nuk dihet se pse dhe me çfare motivi i eshte dhene kjo medalje kryeministrit tone, kur dihet boterisht qe keto medalje kane sens dhe thelb ushtarak dhe u eshte dhene vetem komandateve dhe diktatoreve ne vendet e tyre. Lexoni disa nga emrat qe e kane marre kete medalje! Nikolae Causesku diktator = komandati i legjionit […]

Continue Reading

Tërmet Peçi nuk tundet, vijon detyrën normalisht. Rama komandant. Video

Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar që atij t’i hiqet mandati, sepse nuk deklaroi (ai thotë e deklarova, por me vonesë) një dënim për falsikifim dokumentesh. Por, Tërmet Peçi nuk tundet, vijon detyrën normalisht. Sipas tij, kjo është “punë e pisët e PD”. Kryetari i bashkisë së Tepelenës është i drejtpërdrejtë dhe nuk ngurron të sqarojë […]

Continue Reading

Presidenti Bujar Nishani viziton Luginën e Preshevës, Bujanovcit e Medvegjës

Historike do te mbetet dt 07.03.2017 per Shqiptaret e Lugines se Presheves, Bujanovcit e Medvegjes te cilet presin per here te pare ne trojet e tyre shekullore, Presidentin e Republikes se Shqiperise dhe njëhkohesisht Komandantin e Pergjithshem te Forcave te Armatosura Shqiptare Z. Bujar NISHANI. Dite te bardha uroj te kemi ne rrugen tone te […]

Continue Reading