SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Ja kush janë ata që jane dekoruar me medaljen që Rama mori dje në Francë

Nuk dihet se pse dhe me çfare motivi i eshte dhene kjo medalje kryeministrit tone, kur dihet boterisht qe keto medalje kane sens dhe thelb ushtarak dhe u eshte dhene vetem komandateve dhe diktatoreve ne vendet e tyre.

Lexoni disa nga emrat qe e kane marre kete medalje!

Nikolae Causesku diktator = komandati i legjionit te nderit.
Bashar El Assad , diktator = komandant legjionit te nderit.
Zine El-Abedine Ben Ali, Diktator = komandat legjionit te nderit.
Vladimir Putin, megadiktator = komandant i legjionit te nderit.
Maurice Papon, ish zyrtar i larte qe deportoi me mijra hebrenj ne Aushvic, komandant i legjionit te nderit.
Daniel Nortega narkodiktator, komandant i legjionit te nderit.
Benito Musolini diktator, komandant i legjionit te nderit.

Diktatore dhe pjesetare te dhomave masonike mbajne te njejtin titull.

Esat Toptani eshte shqiptari i pare dekoruar me Kalores i legjionit te nderit si kryekomandant i ushtrise shqiptare aleate me francezet fitues ne luften e pare boterore.

Fotografia e Edmond Hasani

 

sprint.al

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?