VELIAJT PËR GRATË: ME FAT QË JU KEMI!

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’i uruar 8 marsin të gjitha bashkëpunëtoreve të tij. Duke i falënderuar për angazhimin e tyre për mbarëvajtjen e punëve të kryeqytetit, Veliaj ka postuar fotot e vajzave dhe të grave që punojnë në Bashkinë e Tiranës. ‘Faleminderit me zemër të shenjtave të bashkisë. Falë […]

Continue Reading

Rama ka mbledhur ministret dhe deputetet e PS me rastin e festës së 8 Marsit.

Edi Rama ka mbledhur ministret dhe deputetet e PS me rastin e festës së 8 Marsit. Ai ka publikuar një foto ku shfaqet me to, me qëllimin për të uruar gratë në të gjithë vendin, shoqëruar me diçiturën e njohur “PHOTO OF THE DAY “. Ministreve dhe deputeteve u është dhuruar nga një trëndafil.

Continue Reading

Nga Valbona Mezini: Ato të palodhurat që nuk shohin partinë si vend pune, por si standard për të ndërtuar Shqipërinë.

Dita e femres apo siç njihet ndryshe dita e gruas 8 Marsi, eshte kumtim dhe ndergjegjsim se pa femren bota vdes humbet kuptimin. Shpirtrat vdesin. Ekzistenca behet nul. A eshte shpirti femeror botekuptimi dhe nevoja e brendshme e gjithe qenies komplementare mashkull ? Gezojuni kesaj dite te dashura femra. Zoti ju ka dhene magjine, ajo […]

Continue Reading

Deputetja e LSI-së: Duhet të dalim të vetëm në zgjedhje

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Silva Caka në një intervistë në “45 minuta” është shprehur se një presidente grua do të ishte më e përshtatshme për të zëvëndësuar presidentin aktual, pavarësisht nga cila forcë politike vjen. Por deputetja e LSI ka reaguar edhe në lidhje me zgjedhjet dhe koalicioni më PS duke deklaruar se […]

Continue Reading

Linda thotë që gratë mos kenë frikë nga burrat. Në darkë avazin nga ai që i ka shqep në dru gratë e para.

Me rastin e 8 Marsit, bashkëshortja e kryeministrit Rama, Linda Rama ka organizuar një pritje për gratë e njohura. Rama tha se sa më shumë vend dhe hapësira të gjejnë gratë në shoqëri dhe familje më mirë do jetë për të gjithë, duke përfshirë edhe burrat. Rama tha se sa më pak frikë të kenë […]

Continue Reading

Basha: 8 Marsi është një ditë proteste dhe përkujtimi.

Lulzim Basha, iu është drejtuar sot me një fjalim të posaçëm, grave shqiptare, në ditën e tyre, 8 Marsin. Basha tha se brezi i mëparshëm u rri me gënjeshtrën se 8 Marsi ishte festa e grave, porse në fakt, “8 Marsi është një ditë proteste dhe përkujtimi. Një ditë proteste në të gjitha vendet dhe […]

Continue Reading