Meta në Skrapar, përkujtohet 75-Vjetori i Çlirimit

Ilir Meta ishte sot i pranishëm dhe mori pjesë në ceremonitë festive e përkujtimore të 75-vjetorit të çlirimit të Skraparit. Pasi vizitoi “Varrezat e Dëshmorëve” dhe Muzeun e Rrethit, Presidenti Meta u shpreh para të pranishmëve të shumtë: autoriteteve vendore, veteranëve dhe banorëve të mbledhur në Sheshin “Riza Cerova”: “Kjo është një ngjarje e shënuar […]

Vazhdo të lexosh

Rama uron bektashinjtë

Me rastin e festës së Sulltan Novruzit, kreu i Qeverisë u ka dërguar një urim bektashinjve shqiptarë. “Mirëmëngjes dhe ju uroj gëzuar Sulltan Novruzin me këtë imazh të paqtë të shtatores së Haxhi Bektash Veliut, atit shpirtëror të bektashinjve, – shkruan Rama, – vendosur në faltoren e re të bektashinjve në Tiranë, për ndërtimin e […]

Vazhdo të lexosh