Kiri Hajdari, është në protestë krah liderit të PD Lulizm Basha. Rudina me Rucin. VIDEO

Familja Hajdari vazhdon të jetë e ndarë në qendrime. Rudina Hajdari vajza e Azem Hajdarit ndjek rrugën parlamentare ndërsa i biri i pishtarit të demokracisë, Kiri Hajdari, është në protestë krah liderit të PD Lulizm Basha. Kiri e ka takuar me dashamirësi Bashën dhe më pas e ka shoqëruar në marshim bashkë me protestuesit e […]

Continue Reading

Histori dashurie/ Video nga dasma e Eni Çobanit.

Gjatë emisionit “Rudina” juristja Eni Çobani rrëfeu jo vetëm historinë e dashurisë me bashkëshortin Avenir Shehu, zbuloi momente nga dasma e tyre. Vetëm 5 ditë më parë ata festua 20 vjetorin e martesës, ndërkohë që sot juristja përmes emisionit “Rudina” tregoi momentet më të bukura të tre netëve dasmë. Çobani tha se kur ka dalë […]

Continue Reading

Rrëfehet këngëtarja shqiptare/ Kam qenë 2 vjeç kur kam humbur babain dhe 3 vjeç kur kam humbur nënën.

Sopranoja Mirjam Tola ishte dje e ftuar në studion e “Rudina” në Tv Klan nga ku rrëfeu historinë e trishtë të humbjes së dy prindërve në moshë shumë të re. E përlotur, Tola rrëfeu se ka qenë vetëm 2 vjeç, kur ka humbur babain dhe 3 vjeç kur ka humbur nënën që vuante nga leuçemia, […]

Continue Reading

Rudina Xhunga: Ledionit i ka hipur vetja në qejf! Video

Për herë të parë Rudina Xhunga reagon në lidhje me debatin me Ledion Liçon! E ftuar në emisionin “Tek Unë me Arjola Shehun”, gazetarja Rudina Xhunga vendos t’i përgjigjet pyetjeve të Arjolës në lidhje me situatën e krijuar në rrjetet sociale mes saj dhe moderatorit të Top Channel, Ledion Liço. “Ishte nje situatë e pakëndshme. […]

Continue Reading

Ledion Liço sherr me Rudina Xhungën. Top channel albania e përcolli për në dritaren e fundit!

Një shkrim i botuar në “Dritare.net” ku shkruhej se spektaklit të “Voice of Albania” i ka rënë audienca, është bërë ‘mollë’ sherri për Ledion Liçon dhe Rudina Xhungën. Në “Dritare.net”, portal i Rudinës, shkruhej se “Voice” nuk ka më të njëjtën shikueshmëri si më parë dhe se audienca ka rënë, por vetëm pak Ledioni i […]

Continue Reading

Fatos Nano: Berisha, eja punojmë bashkë.

20 vjet më parë, në marsin e mbrapshtë ’97, lideri socialist Fatos Nano doli nga burgu. Sot dritare.net ka botuar intervistën që Nano dha për gazetaren Rudina Xhunga në ’97, ndërsa jemi sërish në mars. Në këto 50 pyetje –përgjigje, mund të zbuloni pak intimitete të fëmijërisë dhe rinisë së Kryetarit të Partisë Socialiste Fatos Nano, […]

Continue Reading

E bija e Azemit në listë për deputete. Eshtë shumë pak për gjakun e Azemit.

Rudina Hajdari, e bija e liderit të Lëvizjes Stundentorë të vitit 90, dëshiron të kandidojë për deputete e PD-së në Tropojë. Në daljen e parë televizive e ftuar ekskluzive në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, Rudina Hajdari tha: Tropoja është vendlidnja ime dhe nëse më propozohet për të qenë deputete atje do […]

Continue Reading