Armand Maho/ Leksioni i demokracisë që vjen nga komunistja Mogherini!

Mogherini perpara se te jape leksione demokracie, duhet te jape shpjegime ne lidhje me takimet dhe intrigat e nepunesit te zyres se saj qe rekomandonte deformim sistemi. Po po, deformim sistemi, vjedhje te 600 mije votave nga opozitat e emeruara. Nje veprim qe rrezikon te na coje ne kohen e qoftelargut. Ne rast se Mogherini […]

Continue Reading

Nga Armand Maho: Eksperimenti i rrezikshëm që propozojnë ambasadorët!

Ne rast se kjo qe thote Dule eshte e vertete atehere sistemi ndodhet vertet ne rrezik. Ata ambasadore qe kane kerkuar kete gje duhet te japin shpjegime se interesat e kujt perfaqesojne, dhe me çfare misioni kane ardhur ketu. Besoj se jane te njejtet qe nuk kane folur asnjehere deri me tani per ate ç’ka […]

Continue Reading

Djali i Nar Kokës ironizon Braçen: Sorry Erion, deputeti i lagunës

Ron Koka, djali i Nar Kokës, vëllait të ministrit Lefter Koka, i është përgjigjur deputetit të PS Erjon Braçe pas statusit ironizues të tij për humbjen e Armand Dukës për një vend në Komunitetin Ekzekutiv të UEFA. Në një status në Facebook, Ron Koka ironizon Erjon Braçen përmes një krahasimi mes tij dhe Presidentit të […]

Continue Reading

Nga Armand Maho: Ikja me bisht ndër shalë e Ramës dhe një loje e pisët e Blushit!

Qe dy dite pas protestes se 18 shkurtit shkruajta se strategjia e Bashes per ta futur Ramen ne hulline e coroditjes elektorale ishte brilante. Priti me durim 3 vjet e gjysem, nderkohe qe po rritej shqetesimi se vendi po shkonte drejt autoritarizmit. Basha ndejti ne heshtje, duke duruar dhe presionin e brendshem te partise se […]

Continue Reading

PD dhe LSI bashkojë votat kundër Dakos në Durrës

Këshilltarët e LSI-së bashkuan votat me ata të PD-së në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Durrësit. Ata hodhën poshtë kërkesën e Ujësjellës Kanalizimeve të këtij qyteti për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm me 20%. Kjo kërkesë u konsiderua e tepërt për xhepat e konsumatorëve, ndërkohë që qyteti dhe fshatrat përballen me një situatë […]

Continue Reading

Armand Duka ka reaguar ashpër për krizën e Kombëtares dhe polemikave mes tifozëve dhe lojtarëve.

Në një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të FSHF-së, Duka nënvizoi se Kombëtarja shqiptare nuk ka luksin të merret me debate boshe dhe “zhurmues” por i bëri thirrje të gjithëve për mbështetje, Ja letra e plotë e Armand Dukë-s: Kualifikimi i Shqipërisë në EURO 2016 ishte një arritje historike, jo vetëm për futbollin, […]

Continue Reading

Nga Armand Shkullaku: Rama, marshimi i vetmuar drejt fundit

Kryeministri hipotetik, i qeverisë hipotetike teknike, me siguri që ditën e parë të punës do të çmontonte koshin e basketbollit mbi derën e zyrës dhe do të lyente muret e mbushura me shpërthimet artistike të paraardhësit. Do të mjaftonte vetëm ky përfytyrim disa sekondësh për t’ia vrarë gjumin e pranverës Edi Ramës. Ai nuk është […]

Continue Reading

Nga Armand Shkullaku: Kurbani Saimir për sulltanin Ilir

Edi Rama ka bërë përpjekjen e tij më të mjerë që nga dita kur ka marrë mandatin e kryeministrit, duke improvizuar një kabinet të ri, 100 ditë përpara zgjedhjeve, vetëm e vetëm për të mbuluar dobësinë e tij në shkarkimin e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Pafuqia e Ramës i ka lënë ligësht edhe përkrahësit […]

Continue Reading

Nga Armand Maho: Rama shet Tahirin, per te zvarritur pushtetin!

Ikja e Sajmir Tahirit, behet thjeshte per te zvarritur pushtetin e tij. Deri para tre ditesh do dilte ne media duke e cilesuar si “ministrin me te sukseshem” te qeverise se tij, madje dhe te te gjitha kohrave.Cfare ndyshoi ne tre kater dite, qe e detyroi Ramen te kerkoje doreheqjen? Ne fakt Tahiri, ishte nje […]

Continue Reading

Shkullaku: Protesta një aksioni pa kthim mbrapa

Partia Demokratike po përgatitet prej ditësh për një tubim- protestë që do të zhvillohet këtë të shtunë në Tiranë. Ky manifestim i opozitës po pritet si një provë e forcës së saj dhe po shihet si një sfidë e PD pas katër vitesh plot ulje- ngritje në përballjen me mazhorancën e Edi Ramës. Për shumë […]

Continue Reading