Sekuestrohet sasi e madhe droge në afersi të kufirt grek dhe nga policia e vendit fqinj

Sërish është sekuestruar sasi e madhe droge në afersi të kufirt grek dhe nga policia e vendit fqinj është arrestuar një përson. Një 26-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia greke pasi u kap duke transportuar më makinë një sasi prej 104.9 kilogramë kanabis sativa. Shqiptari u arrestua pranë kufirit shqiptar të Kapshticës dhe raportohet që […]

Continue Reading

Rritet tensioni në kufirin detar greko-turk

Rritet tensioni në zonën e ishujve të pabanuar në kufirin detar greko-turk. Tensioni që vazhdon që prej fundit të Janarit sot mori përmasa të tjera teksa dy luftanije greke dhe turke u vunë ballë për ballë në afërsi të ishujve Imia (ose Karadak në Turqisht) në Detin Egje. Agjencia turke e lajmeve “IHA” tha se […]

Continue Reading