Nga Armand Shkullaku: Rama, marshimi i vetmuar drejt fundit

Kryeministri hipotetik, i qeverisë hipotetike teknike, me siguri që ditën e parë të punës do të çmontonte koshin e basketbollit mbi derën e zyrës dhe do të lyente muret e mbushura me shpërthimet artistike të paraardhësit. Do të mjaftonte vetëm ky përfytyrim disa sekondësh për t’ia vrarë gjumin e pranverës Edi Ramës. Ai nuk është […]

Continue Reading

Çili provokon protestuesit. Do futem në çadrën e PD. Shkullaku: Je dezertor

Henri Çili dhe analistit Armand Shkullaku janë perplasur mbreme ne emisionin “Opinion”. Gjithçka nisi kur Çili tha se mund të shkonte në çadrën e PD. Çili: Do futem në çadër… Shkullaku: Ty nuk të pranojnë. Çili: Atje kanë pranuar punistë të vjetër jo mua që jam liberal. Shkullaku: Atje pranojnë kundërshtarët, jo dezertorët… Ndërkohë, po […]

Continue Reading

Nga Armand Shkullaku: Kurbani Saimir për sulltanin Ilir

Edi Rama ka bërë përpjekjen e tij më të mjerë që nga dita kur ka marrë mandatin e kryeministrit, duke improvizuar një kabinet të ri, 100 ditë përpara zgjedhjeve, vetëm e vetëm për të mbuluar dobësinë e tij në shkarkimin e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Pafuqia e Ramës i ka lënë ligësht edhe përkrahësit […]

Continue Reading

Shkullaku: Veliaj e varros vetingun në Sharrë

Qeveria Rama po e kthen me shpejtësi në karikaturë edhe një argument, relativisht të qëndrueshëm, me anë të të cilit mund t’i kundërpërgjigjej protestës maratonë të opozitës: Vetingun. Teza se opozita po e përdor protestën për të bllokuar vetingun, pavarësisht se PD është e qartë në kërkesën e saj të vetme për zgjedhje të lira, […]

Continue Reading

Shkullaku: Protesta një aksioni pa kthim mbrapa

Partia Demokratike po përgatitet prej ditësh për një tubim- protestë që do të zhvillohet këtë të shtunë në Tiranë. Ky manifestim i opozitës po pritet si një provë e forcës së saj dhe po shihet si një sfidë e PD pas katër vitesh plot ulje- ngritje në përballjen me mazhorancën e Edi Ramës. Për shumë […]

Continue Reading