Arkitektët në çadër me Bashën: Rama përdori Sorosin për propagandë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij akuzoi Ramën se ka përdorur Sorosin për të bërë propagandë dhe për të mbrojtur krimin në vend. “Rama ka përdorur rrjetin e Soros për të bërë propagandë dhe për të mbrojtur krimin dhe korrupsionin. Ky ka qenë realiteti deri para pak kohësh. Siç po ndodh ditë […]

Continue Reading

Shkullaku: Protesta një aksioni pa kthim mbrapa

Partia Demokratike po përgatitet prej ditësh për një tubim- protestë që do të zhvillohet këtë të shtunë në Tiranë. Ky manifestim i opozitës po pritet si një provë e forcës së saj dhe po shihet si një sfidë e PD pas katër vitesh plot ulje- ngritje në përballjen me mazhorancën e Edi Ramës. Për shumë […]

Continue Reading

Basha nga Vlora: Protesta e 18 shkurtit do jetë më e madhja e 25 viteve.

Lulzim Basha pasditen e së hënës ndaloi në Vlorë ku zhvilloi një bashkëbisedim me të rinjtë e qytetit. Zoti Basha mori ide dhe sugjerime lidhur me protestën e 18 shkurtit e cila sipas tij është vetëm fillimi i një lëvizje mbarëpopullore, lëvizje që do të sjellë një ndryshim të madh në vend. Pasi dëgjoi edhe […]

Continue Reading

Nga Përparim Peposhi: Bijtë e etërve duhet të rrëzohen me çdo çmim.

Pse duhet te protestojme? – Morali dhe etika jane ato qe mbrojne jo vetem individin por edhe kombin. Pse harrojme, pse duhet te heshtim?! Gjendja ekonomike eshte renduar, siguria eshte perkeqesuar, grabitjet ne rrugen e hajduteve jane shtuar, droga e kultivuar ne te gjithe vendin po behet nje problem teper shqetesues per vendin dhe fqinjet. […]

Continue Reading