Zbulohet kush do ta shoqerojë Bashën në takimin me Zv.ndihmëssekretarin amerikan, Hoyt Brian Yee

Zv.ndihmëssekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee, po zhvillon një vizitë zyrtare në Tiranë për një përpjekje të fundit për të arritur një marrëveshje politike mes maxhorancës dhe opozitës për zgjedhjet e qershorit. Sipas axhendës, zyrtari i larte amerikan zhvilloi takim me Ramën për të diskutuar lidhur me plotësimin e kushteve të opozitës dhe futjen […]

Continue Reading

Nga Blendi Fevziu: Denoncimi i Dules dhe ‘kriza e ndërkombëtarëve’

Vangjel Dule, kryetar i një partie të hershme parlamentare dhe deputet prej shumë kohësh në Kuvendin e Shqipërisë, ka bërë dje një deklaratë që ka qenë më shumë se sa befasuese. Dule ka sqaruar se në një takim me të huaj, një përfaqësues i diplomacisë europiane në Tiranë e ka mbështetur presionin për të marrë […]

Continue Reading

Alarmante/ Paratë e drogës kanë shkuar edhe në zyrat e BE.

Vangjel Dule, kreu i PBDNJ, tha për mediat se një diplomat i rëndësishëm i huaj në një takim me disa parti politike opozitare u bëri një propozim të çuditshëm. U kërkoi që të tradhtojnë PD dhe Lulzim Bashën dhe si këmbim Edi Rama dhe KQZ do t’ju jap disa mandate deputeti me shumë se sa […]

Continue Reading

Ja kush është zyrtari i BE-së, që u ofroi vjedhjen e votave të PD-së, aleatëve të saj.

Kryetari i një partie të vjetër parlamentare në vend, PBDNJ, Vangjel Dule dje dekonspiroi një fakt tronditës, që ka të bëjë me rolin e diplomatëve të huaj në vendin tonë. Sipas Dules një diplomat i rëndësishëm, edhe në prani të 4-5 aleatëve të tjerë të Partisë Demokratike, u ka bërë atyre një ofertë të pistë, […]

Continue Reading

Nga Armand Maho: Eksperimenti i rrezikshëm që propozojnë ambasadorët!

Ne rast se kjo qe thote Dule eshte e vertete atehere sistemi ndodhet vertet ne rrezik. Ata ambasadore qe kane kerkuar kete gje duhet te japin shpjegime se interesat e kujt perfaqesojne, dhe me çfare misioni kane ardhur ketu. Besoj se jane te njejtet qe nuk kane folur asnjehere deri me tani per ate ç’ka […]

Continue Reading

Dule: Diplomatët e huaj na kanë ofruar në mënyrë sekrete të futemi në zgjedhje

Gjatë një takimi me auditorin e Universitetit Europian të Tiranës, kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule, ka surprizuar me deklaratën e tij, ku thotë se diplomatë të huaj i kanë thënë që të hyjë në zgjedhje, pasi në mungesë të PD-së mund të sigurojë më shumë deputetë. “Në takimet me diplomatët kryesisht kanë qenë në formën […]

Continue Reading

Dule paralajmëron Ramën/Nuk ia ke idenë fundit që do të kesh po vijove kështu

Kryetari i PBDNJ-së Vangjel Dule ka shigjetuar sërisht shefin e qeverisë për qëndrimin që po mban me zgjidhjen e krizës politike. Në një postim në Tëitter, Vangjeli e konsideron një narciz ndërsa shkruan: “Vendi në krizë, Rama në narcizmin e vet! Por si të gjitha edhe mitin e Narcisus e di përgjysëm”. Por Dule nuk […]

Continue Reading