Lleshaj kërcënon nga Korça/ Kush guxon të sabotojë votimin , do të ndëshkohet.

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është shprehur i nga Korça se zgjedhjet e 30 Qershorit do të zhvillohen. Sipas Lleshajt policia duhet të kujdeset për sigurinë dhe kush saboton votimin do të japë llogari para ligjit. ‘Në 30 qershor është i ftuar të votoje për të vendosur se kush do e drejtojë në nivel lokal […]

Continue Reading

Dule paralajmëron Ramën/Nuk ia ke idenë fundit që do të kesh po vijove kështu

Kryetari i PBDNJ-së Vangjel Dule ka shigjetuar sërisht shefin e qeverisë për qëndrimin që po mban me zgjidhjen e krizës politike. Në një postim në Tëitter, Vangjeli e konsideron një narciz ndërsa shkruan: “Vendi në krizë, Rama në narcizmin e vet! Por si të gjitha edhe mitin e Narcisus e di përgjysëm”. Por Dule nuk […]

Continue Reading

Nikoll Lesi: Rama po ikën si kryeministër, por ama po rilind si pronar mediash

Rama, pronar i televizionit “ERTV” dhe dy gazetave; “Mirëmëngjez” dhe “AMARCORD” Nuk thonë kot që nëse nuk shkëlqen në një drejtim, jeta do të jap tjetër fat, në një udhë tjetër. Edi Rama njihet si intelektual i orëve të para të demokracisë, analist dhe ku pena e tij mbetet brilante. U bë kryeministër dhe drejtoi […]

Continue Reading