Tërbohet Musa Ulqini: Kush i financon pronarët e portaleve? Politika, droga apo mafia?

Gjatë fjalës së tij, ai ka dhënë disa argumenta që sipas Ulqinit do të shërbejnë në të mirë të qytetarëve pas miratimit të kësaj pakete. Deputeti e quan të padrejtë që vetëm për disa portale të ndoten edhe ata që bëjnë një punë t mirë. Sipas Ulqinit, duhet të dihen se kush janë pronarët e […]

Continue Reading

Arrestohet nga policia pronari i Spitalit Gjerman

Pronari i spitalit privat Gjerman tek Rruga e Kavajës, Lefter Sulkaj është ndaluar nga policia. Përmes një njoftimi për media, policia e kryeqytetit bën të ditur se: “Nga specialistët për hetimin e krimit ekonomik dhe financiar u ndalua shtetasi në kërkim : Lefter Sulkaj, 50 vjeç, banues në Tiranë. Ndalimi i tij u bë pasi […]

Continue Reading

Nikoll Lesi: Rama po ikën si kryeministër, por ama po rilind si pronar mediash

Rama, pronar i televizionit “ERTV” dhe dy gazetave; “Mirëmëngjez” dhe “AMARCORD” Nuk thonë kot që nëse nuk shkëlqen në një drejtim, jeta do të jap tjetër fat, në një udhë tjetër. Edi Rama njihet si intelektual i orëve të para të demokracisë, analist dhe ku pena e tij mbetet brilante. U bë kryeministër dhe drejtoi […]

Continue Reading