Ikën dhe polici i “Portokalli”-së nga “Portokalli”-a

Florjan Binaj është padyshim një nga aktorët më të pëlqyer të “Portokallisë”, ku ka luajtur me dhjetra role po ajo që ka qënë me e pëlqyer nga publiku është roli i policit. Por me sa duket, këtë sezon aktori nuk do të jetë pjesë e trupës së aktorëve te “Portokalli”. Tani pas largimit të tij […]

Continue Reading

Milo ikën nga Rama dhe hidhet në krahët e Metës/ Video

LSI dhe PDS-ja kanë arritur një marrëveshje politike mes tyre. Marrëveshja është firmosur në selinë e LSI-së mes Petrit Vasilit dhe Paskal Milos. Siç duket LSI-ja me nënshkrimin e marrëveshjes politike me partinë e Milos, po kërkon që të formojë polin e tretë politik si përgjigje edhe ndaj marrëveshjes së bërë nga Edi Rama dhe […]

Continue Reading

Nikoll Lesi: Rama po ikën si kryeministër, por ama po rilind si pronar mediash

Rama, pronar i televizionit “ERTV” dhe dy gazetave; “Mirëmëngjez” dhe “AMARCORD” Nuk thonë kot që nëse nuk shkëlqen në një drejtim, jeta do të jap tjetër fat, në një udhë tjetër. Edi Rama njihet si intelektual i orëve të para të demokracisë, analist dhe ku pena e tij mbetet brilante. U bë kryeministër dhe drejtoi […]

Continue Reading