Milo ikën nga Rama dhe hidhet në krahët e Metës/ Video

LSI dhe PDS-ja kanë arritur një marrëveshje politike mes tyre. Marrëveshja është firmosur në selinë e LSI-së mes Petrit Vasilit dhe Paskal Milos. Siç duket LSI-ja me nënshkrimin e marrëveshjes politike me partinë e Milos, po kërkon që të formojë polin e tretë politik si përgjigje edhe ndaj marrëveshjes së bërë nga Edi Rama dhe […]

Continue Reading

Milo: PS nuk merr më shumë se 60 deputetë në zgjedhjet e 25 qershorit

Paskal Milo ka deklaruar se Partia Socialiste nuk do të marrë më shumë se 60 deputetë në zgjedhjet e 25 qershorit. Ai është i mendimit se në këto zgjedhje PD dhe LSI do të kenë një rritje, ndryshe nga PS që nuk pritet të ketë diçka të tillë. “PS do të jetë parti e parë, […]

Continue Reading

Rama ‘kërcënon’ Gjinushin dhe Paskal Milon të tërhiqen nga gara në zgjedhje

Disa janë me Ramën e disa të tjerë jo. Mes partive të vogla të së majtës ka plasur sherri. Duke qenë se PD-ja bashkë me aleatët e saj mund të dalë në një logo të vetme, duke i mbledhur të gjitha votat, që sjellin dhe maksimizim të mandateve, edhe Rama ka nisur ‘mercenarët’ e tij […]

Continue Reading

Paskal Milo: Në situatën aktuale, e me mosmarrëveshje të plotë nuk mund të shkohet në zgjedhje. OSBE-ja nuk na hyn në punë

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo bën një skaner të plotë tensionit të lartë politikë. Në një intervistë për gazetën “Shekull-i”, kreu i PDS-së, jep diagnozën e tij për ngujimin e opozitës, kryeneçësinë e PS-së si dhe jep zgjidhje se si mund të kalohet ngërçi. Ai komenton dhe debatin për ndryshimet që pritet të […]

Continue Reading

Paskal Milo paralajmëron Ramën: Merri seriozisht kërcënimet e Berishës!

Në një postim në faqen e tij në FB, Milo shkruan se “Deklaratat e Berishës janë luftenxitese, te rrezikshme per stabilitetin e vendit. Qeveria nuk duhet te mbetet ne vetebesimin e saj te shtirur se gjithcka eshte nen kontroll e pa pasoja. Po vijne sinjale alarmi qe duhen trajtuar me seriozitet”- shkruan ai. Postimi i […]

Continue Reading